مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان

برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی امر به معروف و نهی از منکر در استان سمنان

خبرگزاری شبستان: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر»توسط این اداره خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر»توسط این اداره خبرداد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اعلام این خبر گفت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» از کتابی با همین عنوان، نوشته حجت الاسلام محسن قرائتی کرده است.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان جهت دریافت کتاب، سوالات و شیوه‌نامه مسابقه می توانند به سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان به آدرس www.semnanpl.ir قسمت «منابع مسابقات کتابخوانی» یا به کتابخانه‌های عمومی استان مراجعه کنند اضافه کرد: علاقمندان می توانند جهت شرکت در مسابقه پس از مطالعه کتاب معرفی شده، فقط پاسخ صحیح سؤال‌ها را در قالب یک کد ۱۰ رقمی به شماره ۳۰۰۰۱۰۱۱۸۶ ارسال کنند.

سماکوش با اشاره به موجود بودن کتاب مد نظر مسابقه در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان سمنان موجود است اظهارداشت: همچنین شرکت کنندگان می توانند از فایل پی دی اف کتاب، برای مطالعه و شرکت در مسابقه استفاده کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان مهلت شرکت در مسابقه ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کردوافزود: به برگزیدگان این مسابقه جوایز نفیسی نیز اهدا خواهد شد.

وی ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ضرور ی دانست وافزود:امر به معروف و نهی از منکر درمان بسیاری از آسیب ها و معضلات در جامعه بوده و هر چه این فریضه الهی توسعه یابد جامعه از آسیب ها مصون تر خواهد شد.

سماکوش با بیان اینکه دشمن به دنبال رخنه کردن در افکار جوانان و ضربه زدن به آرمان های اسلامی است اضافه کرد: از این رو باید با بصیرت و تکیه بر آموزه های دین و امر به معروف و نهی از منکر مانع از بروز هر گونه فرهنگ غلطی در جامعه شویم.


همچنین ببینید

برگزاری ­نخستین جلسه ستاد امر به معروف در سال ۹۷

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این نشست صبح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.