آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است

 

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از طبس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم دعای ندبه در طبس، اظهار داشت: خداوند نعمت‌های زیادی را بر ما ارزانی داشته که ما انسان‌ها قطعاً توان شمارش آن را نداریم.

وی تصریح کرد: جلوه‌های رحمت خداوند متعال برای بشریت، فراوان است و خداوند متعال هیچ کجا منتی بر انسان نداشته و همه چیز را بی‌منت عطا کرد و به ما هم فرموده که اگر چیزی به کسی هدیه می‌کنید منت نداشته باشید.

تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: رسالت ختمیه یکی از مواردی است که خداوند در قرآن آن را با منت بر ما ارزانی داشته و خداوند متعال برای بعثت انبیای الهی بر ما منت گذاشت و رسالت را به ما عنایت کرد.

رئیسی بیان کرد: نعمت دیگری را که خداوند به ما عنایت کرد، نعمت امامت است و خداوند عنوان داشته ما اراده کردیم و امامت را برای شما قرار داده و بار دیگر خداوند بر ما منت گذاشت و نعمت ولایت را به ما عنایت کرد.

وی تأکید کرد: اگر با وجود همه آنچه خداوند متعال به ما عنایت کرد از نعمت ولایت برخوردار نبودیم زندگی ما مثل بقیه موجودات عالم بود.

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اگر نماینده و حجت خدا در زمین نباشد اختلال در همه زمین ایجاد می‌شود و آنچه در نظام تکوین و آفرینش است به برکت وجود ولایت بوده، چراکه واسطه‌ای بین خالق و خلق است، متذکر شد: حقیقت شب قدر و صاحب شب قدر حجت خدا است که بر همه امور ما اشراف دقیق و نظارت دارد و در بسیاری از امور تأکید شده که بهترین اعمال انتظار فرج است.

رئیسی با اشاره به اینکه آثار انتظار می‌تواند در انسان یک جایگاهی را به وجود آورد که انسان از فرشتگان نیز بالاتر باشد، افزود: شرط آمدن قیامت وجود مقدس امام زمان (عج) است و قبل از آن قیامت خواهد آمد و اعتقاد او اعتقاد با امامت است و اعتقاد به وجود مقدس امام عصر (عج) اعتقاد به خاتم امامت بوده و معتقد به او معتقد به عدل است.

 

وی در خصوص منتظران حضرت ولی‌عصر(عج)، گفت: قطعاً کسی که در انتظار مهدی است، خود به دنبال خواسته‌های ولی خویش است و آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است و کسی که به دنبال امام زمان (عج) است قطعاً پیرو راه ایشان حرکت خواهد کرد.

تولیت آستان قدس رضوی در خصوص ویژگی‌های شهر سالم، افزود: پایه اساسی شهر سالم اعتقاد به خدا و توحید است و باید معنویت، اخلاق و عدالت اجتماعی در آن وجود داشته باشد.

رئیسی با بیان اینکه هر مصلحی برای جامعه خود یک نسخه دارد، بیان داشت: مصلح کل بشریت به دنبال اصلاح جامعه است و نسخه امام عصر(عج) برای اصلاح جامعه نسخه حضرت زهرا(س) بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در عالم دو مکتب داریم که یکی از آن‌ها مکتب انتظار و دیگری مکتب انظلام است، تشریح کرد: مکتب انتظار تلاش برای گسترش خوبی‌ها و نهی از بدی‌ها بوده و تلاشی برای اجرای اهداف الهی و مبارزه با استکبار و ظلم است و مکتب انظلام مکتبی است که آغاز برپایی ظلم بوده و ظلم‌پذیری را در عالم رواج می‌دهد که سینمای هالیوود که ساخته دست غربی‌ها است، یکی از مواردی بوده که به دنبال آن هستند که امید را در دل ملت‌ها از بین ببرند.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: گسترش فرهنگ انظلام یعنی می‌خواهند به ما القا کنند که باید آقایی نظام سلطه را بپذیرید و به دنبال این هستند که ایرانی، روسی، فلسطینی،‌ افغانستانی و … فرهنگ انظلام را بپذیرند، اما قطعاً این‌گونه نخواهد شد.

رئیسی در خصوص فتنه‌های امروز دشمن، عنوان کرد: فتنه امروز دشمن، فتنه ناامید کردن نسبت به گره‌گشایی مسائل کشور و رفع مشکلات است، در این فتنه دشمن می‌خواهد به مردم القا کند که مشکلات رفع‌شدنی نیست اما دشمن بداند همه مشکلات با دستان ملت ما و جوانان ما حل‌شدنی است و این مردم با روحیه انقلابی در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادند و با روحیه انقلابی همه مشکلات قابل حل بوده و به برکت اعتقاد به مهدویت و امام زمان(عج) حل‌شدنی است.

وی اضافه کرد: ما باید امید به فرج، امید به آینده و امید به گشایش‌ها داشته باشیم و طبق خواسته امام با امید به خدا و اتکای به نفس باید به دنبال خواسته‌های حضرت ولی‌عصر(عج) باشیم و قطعاً فریاد رهبر معظم انقلاب به عنوان نائب امام زمان(عج) هم خاص است و با پیروی از ایشان قلب امام ما خشنود خواهد شد.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص رفع مشکلات جامعه، مطرح  کرد: قطعاً وقتی رهبر معظم انقلاب ما از اقتصاد صحبت می‌کنند به دنبال اقتصاد پویا هستند و استفاده از کالای ایرانی  به معنای استقلال و افزایش کیفیت کالا است و اگر کیفیت و اقتصاد ما رشد پیدا کند، مشکلات ما حل خواهد شد و بیکاری نخواهیم داشت.

رئیسی در خصوص وظیفه مسؤولان در خدمت به مردم، افزود: همه باید در همه حوزه‌ها دست به دست هم دهند و به مردم خدمت کنند، چراکه گره‌گشایی از کار مردم بعد از ترک محرمات از مهم‌ترین واجبات الهی است و قطعا کسانی که در این راه خدمت می‌کنند در پیشگاه خدا از برکات الهی بهره‌مند خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.