دشمن در صدد کمرنگ کردن امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از رادیو گفتگو برنامه “گفت‌وگوی سیاسی” با موضوع (مولفه اصلی گفتمان انقلاب اسلامی از نگاه شهید مطهری) با حضور حجت‌الاسلام احمد صادقی، پژوهشگر روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام احمد صادقی در مصاحبه با این رادیو بیان کرد: آنچه در نگاه شهیدمطهری بسیار اهمیت داشت، ارکان انقلاب مردم، بحث امر به معروف و نهی از منکر، جهاد و همچنین احساس شخصیت بود، آنچه که در جامعه امروز برخی قصد دارند که آنرا به حاشیه بکشند، هم دشمن بیرونی و هم عوامل آنها در داخل که بعضا رسانه‌هایی نیز در اختیار آنهاست.

وی افزود: آنها قصد دارند که روحیه احساس شخصیت، خودباوری را از مردم بگیرند که مردم باید نسبت به آن مراقبت کنند، زیرا هر جا که توانستیم به موفقیت دست پیدا کنیم به دلیل روحیه خودباوری بود. برای همین نباید بگذاریم این روحیه خودباوری از بین برود، زیرا اگر بخواهیم در هر کار دشواری به پیروزی برسیم، این روحیه خودباوری نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

این پژوهشگر ادامه داد: از طرفی اگر انقلابی از سر آگاهی نباشد و آن آگاهی را علمای آن مردم ارائه نداده باشند، آن انقلاب سرانجام خوبی نخواهد داشت. زیرا یک انقلاب باید آگاهانه باشد و آن انقلاب مردم را به جهل‌زدایی برساند. به تعبیر امروز باید گفت باید به استقلال علمی رسید تا دشمن نتواند بر شما سلطه پیدا کند.

حجت‌الاسلام احمد صادقی گفت: شهید مطهری مکرر فرمودند برای اینکه انقلاب اسلامی به ثمر برسد، باید برای آن مجاهدت و هزینه کرد در این راه نباید از سیلی خوردن و بذل جان دریغ کرد. اگر امروز در برخی موارد به نتیجه لازم نمی‌رسیم برای این است که بدانیم برای دستیابی به اهداف بزرگ باید برخی از همه چیزشان بگذرند. زیرا انقلاب اسلامی انقلاب اقتصادی نبود، بلکه انگیزه‌های فرهنگی منجر به انقلاب شد، برای همین کسی که انگیزه‌های اقتصادی دارد، نمی‌تواند از مالش بگذرد تا به اهداف مهم معنوی دست یابد.

وی افزود: فردی که در انقلاب انگیزه‌های مادی دارد و می‌خواهد برای سیر شدن و رفاه بیشتر دست به تغییر و تحول بزند، جانش را برای اهداف مهم به خطر نمی‌اندازد، زیرا این فرد برای بهتر شدن اوضاع مادی زندگی در یک راه قدم گذاشته و بیش از آن حاضر به خطر کردن نیست. در میان برخی از شرایط استفاده کرده و مدعی هستند که مردم برای مسائل اقتصادی دست به انقلاب زدند. برای این عده متاسفم که به انقلاب اسلامی چنین نگاهی دارند.

این پژوهشگر ادامه داد: انتساب نگاه اقتصادی به همراهی مردم در پیروزی انقلاب اسلامی درست نیست، زیرا فردی که با انگیزه اقتصادی به انقلاب پیوسته، برای حفظ آن در مقابل توپ و تفنگ قرار نمی‌گیرد، در حالی که انقلاب اسلامی تا به امروز با رشادت افراد معتقد به آن استوار مانده است. در حالی که انقلاب اسلامی اهداف بزرگ‌تری داشت و افرادی که با مجاهدت برای نیل به این هدف بالاتر مبارزه کردند، انگیزه اقتصادی نداشتند، وگرنه انقلاب به ثمر نمی‌نشست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.