مدیرعامل خبرگزاری ایرنا

رسانه، مهم ترین ابزار امر به معروف و نهی از منکر است

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، گفت: شرایط دنیای امروز به نحوی است که رسانه ها به عنوان مهم ترین ابزار برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به حساب می آیند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ سید ضیاء هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری ایرنا امروز بیستم اردیبهشت در همایش تجلیل از روابط عمومی های موفق در بجنورد گفت: وظیفه انتشار اخبار در هر نهادی به عهده روابط عمومی است، روابط عمومی باید داده ها را در اختیار رسانه قرار دهد و بعد رسانه باید بر همان اساس دست به تولید خبر با تیترهای مختلف، بر اساس نیاز مخاطب بزند.

وی روابط عمومی موفق را تحلیل گر دانست و ادامه داد: روابط عمومی موفق در تلاش است تا مسئولیت پذیری را افزایش دهد و بستری فراهم کند تا در عرصه مدیریت، مشکلات سازمان به حداقل برسد و نقاط قوت پررنگ تر جلوه کند.

هاشمی به نیاز افکار عمومی اشاره کرد و گفت: حداقل نیاز افکار عمومی در عصر فعلی سرعت عمل است باید در سریع ترین زمان اخبار، نقدها و گزارش ها در اختیار مردم قرار بگیرد تا برای دسترسی به اطلاعات مردم کمتر به رسانه های خارجی استناد کنند.

وی خطاب به روابط عمومی های خراسان شمالی شفاف سازی را یک اصل اعلام کرد و افزود: ما در رسانه ها سرمایه دار هستیم، سرمایه های ما فیزیکی و فرهنگی هستند و باید آنها را پاس بداریم به عنوان مثال در خراسان شمالی سرمایه های فرهنگی بیشماری داریم که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، ادامه داد: در حال حاضر ۹ هزار رسانه در کشور مجوز فعالیت دارند و بیش از نیمی از آنها طی پنج سال گذشته مجوز دریافت کرده اند ولی نکته حایز اهمیت این است که تمام این رسانه ها فعال نیستند و نمی توانند خود را با نیاز مخاطب هماهنگ کنند.

هاشمی خاطر نشان کرد: مدیران پرتلاش زیادی داریم که خالصانه در حال انجام وظیفه هستند ولی نتیجه ای که افکار عمومی از نتایج کار آنها دریافت می کنند قابل قبول نیست و نتیجه آن می شود که گفته شود اطلاع رسانی در این دولت ضعیف انجام می شود.

وی روابط عمومی را یک نهاد سازنده دانست که در تولید خدمت و کالا اثر گذار است و افزود: زمانی مدیری موفق خواهد بود که حلقه روابط عمومی نقش خود را به درستی ایفا کند و بتواند ارتباط درستی بین مدیر و مخاطبانش برقرار کند.

هاشمی با بیان اینکه روابط عمومی و رسانه مکمل هم هستند، عنوان کرد: اگر قرار باشد رسانه جای روابط عمومی را بگیرد و یا اینکه روابط عمومی جای رسانه را پر کند رابطه ای نادرست است و رسیدن به هدف غیر ممکن خواهد بود.

لینک خبر


همچنین ببینید

۱۷۰۰ معلم قمی در زمینه ترویج امر به‌ معروف در جامعه آموزش می‌بینند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید محمدتقی حسینی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.