جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی:

امر به معروف مظلوم واقع شده است

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه امر به معروف مظلوم واقع شده است، گفت: درحال حاضر امر به معروف و نهی از منکر سیاسی شده است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ صفر علی اسماعیلی صبح یکشنبه در همایش تجلیل از افراد برتر امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اظهار کرد: طی سال جاری کنگره شهدا را پیش رو داریم که کاری ملی و بزرگ است.

وی با بیان اینکه همه باید برای انتقال و معرفی پیام های این کنگره در جامعه تلاش کنند، گفت: باید خروجی کنگره برای مردم نمود داشته باشد تا به هدف واقعی خود برسد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خواستار همکاری مردم و سازمان ها برای برگزاری این جلسه شد و افزود: شهدا متعلق به همه سازمان ها بوده و باید همه برای نگه داشتن یاد آن ها تلاش کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه مردم نیز بیشترین نقش را در برگزاری این کنگره خواهند داشت، اظهار کرد: اگر مردم در این کنگره ایفای نقش نکنند، به هدف خود نخواهیم رسید.

وی تصریح کرد: آرامش حاکم بر جامعه نتیجه خون شهدا بوده که رسالت ما را سنگین تر می کند بنابراین همه مردم که از این آرامش استفاده می کنند باید در پاسداشت شهدا نیز تلاش کنند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خواستار حمایت و پشتیبانی مردم در برگزاری این کنگره شد و افزود: مردم در هشت سال دفاع مقدس نیز نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند و اکنون نیز می توانند بهترین نقش را ایفا کنند.

مردم محور اصلی کنگره شهدا قرار گیرند

اسماعیلی با اشاره به اهداف برگزاری کنگره بیان کرد: انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و انقلابی گری از جمله اهداف این کنگره است.

وی با بیان اینکه انتقال پیام کنگره به جامعه نیازمند همتی همگانی است، اظهار کرد: باید دستگاه ها در برگزاری کنگره شهدا سهم خودشان را داشته باشند اما مردم محور اصلی برگزاری جلسه قرار گیرند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: اگر قرار است فرهنگی مدیریت و انجام شود، بدون حضور مردم عملیاتی نخواهد شد.

اسماعیلی با بیان اینکه عده ای از مردم شبهات دینی و انقلابی و مسائل ارزشی ایجاد می کنند، گفت: نیروهای ارزشی اعم از بسیجی و غیر بسیجی باید با این شبهات مقابله کنند.

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها به حضور تیم ها در خیابان ها نیست بلکه جنبه های مختلفی دارد که به طور مطلوبی به آن پرداخته نشده است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به فضای مجازی گفت: استفاده منفی از این فضا دغدغه بسیاری از نیروهای ارزشی است.

اسماعیلی با بیان اینکه برخی از سیاسیون که به دنبال رای جمع کردن هستند، نیروهای ارزشی را مخالف فضای مجازی اعلام می کنند، افزود: نیروهای ارزشی به دنبال رفع نقاط خطر فضای مجازی هستند.

برگزاری کنگره شهدا در فضای مجازی

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: تلگرام تاکنون فضای سنگین امنیتی برای کشور داشته است.

وی با بیان اینکه تمام تبلیغات داعشی و فتنه ها از این بستر بلند شده است، گفت: هزینه های زیاد اقتصادی به دنبال داشته که برخی متوجه هزینه ها نیستند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: برخی که نمی خواهند رأی خود را از دست بدهند، به دنبال ادامه فعالیت تلگرام هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه به دنبال برگزاری کنگره شهدا در فضای مجازی هستیم، گفت: نشر فرهنگ شهادت کار همه مردم است که می توانند به خوبی انجام دهند.

وی بیان کرد: در فضای مجازی نیاز به کمک همگانی داریم که نیروهای امر به معروف و نهی از منکر می توانند کمک شایسته ای داشته باشند و در حال حاضر تامین محتوایی شهدا را انجام می دهیم اما برخی از پرونده های شهدا ناقص است و نمی توانیم در اختیار رسانه ها قرار دهیم.

امر به معروف ونهی از منکر گرفتار سیاسی کاری شده است

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: اگر هر خانواده مطلبی را از شهدا بدانند و در اختیار کنگره قرار دهند، اثر گذاری خوبی خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: در دهه ۷۰ ستادهای امر به معروف راه اندازی شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه امر به معروف خیلی مظلوم واقع شده است، تصریح کرد: در حال حاضر امر به معروف و نهی از منکر سیاسی شده است.

وی با بیان اینکه ما ملتی مسلمان هستیم، افزود: در پیاده کردن احکام دینی باید باید از پشتوانه های دینی استفاده کنیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: کسی با کنسرت مخالف نیست ولی جایی که باعث منکرات می شود نمی توان سکوت کرد.

وی بیان کرد: اقداماتی که خلاف دین انجام می شود، واکنش جمعی نیاز دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

سرهنگ اسماعیلی با بیان اینکه باید همه دستگاه ها نسبت به این امر واکنش نشان دهند، خاطرنشان کرد: بسیاری از برنامه ها در قالب تفریح انجام می شود اما عملا پیام مثبتی در بر ندارد.


همچنین ببینید

احیای امربه معروف و نهی ازمنکر نیازمند عزم همه دستگاههاست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.