آیت‌الله صفایی بوشهری:

امر به معروف و نهی از منکر مایه بالندگی و کمال جامعه است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امر به معروف و نهی از منکر مایه تلاش، بالندگی و کمال شخصیتی یک جامعه است که نیاز به تلاش همگانی در راستای این واجب دینی دارد.

به گزارش پایگاه فرهنگسرای معروف به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای معاونان و همایش طلایه‌داران ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام جمعه بوشهر برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر مایه تلاش، بالندگی و کمال شخصیتی یک جامعه است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در ادامه افزود: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به تلاش همگانی در راستای این واجب دینی دارد و تلاش در این عرصه یک تلاش الهی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: امر به معروف و نهی از منکر نه تنها برای رفع مشکلات اجتماعی است بلکه برای رفع مشکلات علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، مسائل فناوری و دانش‌بنیان نیز اثرگذار است.

مفسر دانشگاه خلیج فارس بندر بوشهر به تفسیر آیه «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ» پرداخت و عنوان کرد:  شب قدر، شب ظهور تقدیر الهی و عنایت ویژه خداوندی به جامعه ایمانی است.

سردار سرتیپ پاسدار علی رزمجو، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز در این جلسه بیان کرد: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای احکام اسلام و گسترش ایمان در بین مردم جامعه است.

برگزاری ۵۰ برنامه آموزشی و تربیتی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ برنامه آموزشی و تربیتی توسط این ستاد در سطح استان برگزار شده است، گفت: برگزاری همایش طلایه‌داران، نشست استانی دبیران شورای ستاد، برگزاری همایش تجلیل از دختران خوش حجاب، نشست مشورتی با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان در راستای تأمین اعتبارات ستاد، برپایی همایش تنها راه نجات، برگزاری همایش طلایه‌داران با بازپرسان قضایی، برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی امر به معروف و نهی از منکر و برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی امر به معروف و نهی از منکر ویژه دانشجویان از عمده فعالیت‌های این ستاد در سال گذشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبری، جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در ادامه این آئین اظهار کرد: بنا بر تعهد صدای و سیمای مرکز بوشهر مبنی بر تولید دو هزار و ۵۰۰ ساعت برنامه آموزشی و الگوسازی در بحث امر به معروف و نهی از منکر تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

وی در ادامه با اشاره به شرکت یک هزار و ۲۹ نفر در دوره‌های آموزشی این ستاد، گفت: تاکنون ۴۸۹ نفر آقا و ۵۳۱ نفر خانم در دوره‌های آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر دوره دیده‌اند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اعلام اینکه دو هزار و ۳۹۰ نفر آقا و دو هزار و ۱۴۰ نفر خانم در دوره‌های آموزش مقدماتی این ستاد حضور یافته‌اند، بیان کرد: تاکنون ۷۷۳ کارت طلایه‌داری و ۸۰۲ نفر مدرک آموزشی صادر شده است و ۲۴ هزار و ۵۴ منطقه از آموزش‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر شرکت و استفاده کرده‌اند.

یادآور می‌شود، در پایان جلسه شورای معاونان و همایش «طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر» از سوی سردار سرتیپ پاسدار علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و با حضور آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر از ۷۲ نفر از طلایه‌داران آقا و خانم با اعطای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگذاری ایکنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.