نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین

اولویت بندی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مردم را پای کار می آورد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین پای کار آمدن مردم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مستلزم تعیین اولویت‌ها در این حوزه عنوان کرد و افزود: اگر اولویت‌ در این بخش انجام نشود، کارها جدی گرفته نمی‌شود.

به گزارش خبرگزای فرهنگسرای معروف به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین پای کار آمدن مردم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مستلزم تعیین اولویت‌ها در این حوزه عنوان کرد و افزود: اگر اولویت‌بندی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود، کارها جدی گرفته نمی‌شود و مردم را پای کار نمی‌آورد.

وی با تأکید بر اینکه اولویت‌بندی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید بر اساس دستورات دین صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) مقابله با خلیفه شدن یزید و ظلم و ستم او را در اولویت امر به معروف و نهی از منکر قرار داد و حرکت ایشان اثرگذار شد و ماندگاری پیدا کرد.

امام جمعه قزوین با اشاره به دوران مبارزاتی امام خمینی (ره) یادآور شد: امام خمینی (ره) کاپیتولاسیون را در دوران خود به درستی در  اولویت منکرها قرار دادند و این اولویت‌بندی بود که همه را پای کار آورد و تمام بخش‌های جامعه را درگیر این موضوع کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه هنوز اولویت‌بندی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به درستی انجام نشده است، اذعان کرد: اگر نگاه مهندسی شده به حوزه امر به معروف داشته باشیم و به درستی اولویت‌بندی کنیم، همه برای از میان بردن منکرها و ترویج معروف‌ها بسیج خواهند شد.

وی بیکاری جوانان را یکی از منکرها و اولویت‌ها معرفی کرد و افزود: شاهدیم در برخی مواقع به کشاورزان اجازه ساخت یک انبار در زمین‌های کشاورزی داده نمی‌شود اما برخی در کنار همان زمین کشاورزی، ساختمان‌های چند طبقه بنا می‌کنند؛ بیکاری جوانان و چنین تبعیض‌هایی به جامعه و مردم آسیب می‌رساند و مقابله با چنین فسادهایی باید در اولویت قرار گیرد.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: مقابله با گسل‌هایی که زلزله‌های اجتماعی به بار می‌آورند باید در اولویت قرار گیرد و همه عزم خود را جزم کنیم و مسمم باشیم تا این گسل‌ها را شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف نماییم.

لینک خبر


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.