مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه:

ترویج امر به معروف نیازمند عزم جدی و مشارکت همگانی

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه در کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر این ناحیه گفت: ترویج فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیازمند عزم جدی و مشارکت همه جانبه مردم است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام رحیم علی طالعی افزود: یکی از نیازهای ضروری امروز جامعه ترویج فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر  است.

وی راهکار ترویج امر به معروف و نهی از منکر  در جامعه را ایجاد خودباوری در بین مردم بر شمرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر جایگاهی والاتر از جهاد دارد .

حجت الاسلام طالعی با بیان اینکه گسترش فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به قشر و ادارات خاصی محدود نمی شود، اظهارداشت: آحاد جامعه در هر جایگاه ،زمان و مکانی موظف و مسئول اجرای این فریضه مهم هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه ادامه داد: اگر این فریضه مهم  و واجب فراموش شده در جامعه نهادینه شود کاهش گناه، بزهکاری و ناهنجاری های اجتماعی را در پی دارد.

وی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر نه تنها مشکلات  اجتماعی را رفع می کند بلکه  در کنار آن مشکلات علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را نیز از بین می برد.

وی شناخت و آگاهی از معروف و منکر را بسیار مهم دانست و گفت: تشخیص آن دقت فوق العاده ای می خواهد و اگر در این مسیر به وظیفه خود با حساسیت و ظرافت بیشتری  عمل نکنیم آسیب جدی دیده و نتیجه عکس می گیریم.

حجت الاسلام طالعی در بخش دیگر سخنان خود امربه معروف و نهی از منکر را یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپاداشتن همه فرایض اسلامی بیان کرد و افزود: شناخت دقیق امربه معروف و نهی از منکر و انجام صحیح این تکلیف الهی می تواند تضمین کننده حقوق و آزادی های فردی هم باشد.

وی  افزود: اگر ما در فریضه امر به معروف و نهی از منکر درست به وظیفه خود عمل کنیم همه توطئه های دشمنان نقش بر آب خواهد بود و در سرنوشت ما ذره ای تاثیر نخواهد داشت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه تذکر زبانی، قلبی و عملی را از مراتب امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: اجرای عملی امر به معروف و نهی از منکر در صورت نیاز به برخورد فیزیکی از وظایف حکومت اسلامی است که در غیر این صورت بی نظمی اجتماعی ایجاد می شود.

وی به اثار معنوی و اعتقادی امر به معروف و نهی از منکر اشاره و خاطرنشان کرد: در جامعه ای که به امر به معروف و نهی از منکر اهمیت داده می شود آگاهی مردم نسبت به معروف ها و منکرها از آگاهی های سطحی و جزیی به آگاه هایی عمیق و جامع ارتقا می یابد چنین جامعه ای نسبت به باورهای اصیل واکسینه شده و از امنیت اعتقادی  بیشتری برخوردار می شود.

وی ادامه داد: اگر جامعه ای بخواهد اخلاق و ارزش های آن جامعه ماندگار باشد و دچار زوال و نابودی نگردد بهترین و مؤثرترین وسیله پاسداری از آن، امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام طالعی اضافه کرد: در جامعه ای که منکر فراگیر باشد و اکثریت مردم آن  جامعه به فساد دچار شوند قطعا مسئولین آن جامعه نیز فاسد می شوند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.