معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی:

حمایت از کالای ایرانی، امربه معروف و نهی از منکر است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی در گردهمایی طلایه‌داران امر به‌ معروف و نهی از منکر استان با اشاره به نامگذاری سال جاری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: رهبر فرزانه انقلاب با این نامگذاری جامعه را امربه‌ معروف کردند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم شهرتی‌فر در گردهمایی طلایه‌داران امر به‌ معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه امر به‌ معروف و نهی از منکر در کنار دیگر فروع دین واجب دینی است، اظهار داشت: همه آموزه‌های دینی را از سرچشمه‌های اصلی یعنی قرآن و احادیث فرامی‌گیریم و خوشبختانه در رابطه با موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر در قرآن و احادیث، منابع غنی و توضیحات جامع و کاملی وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر از مراتب و اجزای مجاهدت در راه پروردگار متعال محسوب می‌شود، افزود: اگر به دنبال رستگاری هستیم، راهی جز عمل به دستورات قرآن نداریم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی بابیان اینکه دین بسیاری از مسائل را توضیح داده و وظایف را مشخص کرده است، اضافه کرد: اما انسان‌ها باید به‌تناسب زمان برای انجام هرچه بهتر وظایف خود به دنبال یافتن روش‌های جدید باشند.

وی خاطرنشان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر جزو وظایفی است که نیازمند مبانی اصلی و دقیق بوده و جامعه‌ای که در آن این موضوع ساری و جاری باشد، آن جامعه به وحدت رسیده و اگر امروز این فریضه را در جامعه عمومیت ببخشیم، به وحدت جامعه کمک کرده‌ایم.

شهرتی‌فر ادامه داد: برای عمومیت بخشیدن به این موضوع باید شیوه‌های اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر متناسب با مقتضیات زمان بازتعریف شود، بر این اساس اطلاعات و دانش باید متناسب با زمان افزایش یابد.

وی بابیان اینکه برخی منکرات مادر منکرات دیگر است، گفت: یکی از منکراتی که در جامعه مطرح بوده مسئله بیکاری است، بیکاری بعضاً عامل بسیاری از مفاسد اجتماعی می‌شود، از این منظر باید موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر را تبیین کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به‌ عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: در واقع رهبر معظم انقلاب با این نامگذاری، جامعه را امربه‌معروف و نهی از منکر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از کالای خارجی نتیجه‌ای جز بیکاری نداشته و بیکاری جوانان نیز مشکلات فراوانی را به دنبال دارد، با توجه به این موضوع رسالت و وظیفه ما آگاه‌سازی جامعه است.

شهرتی‌فر بابیان اینکه در جامعه امروز همه دستگاه‌ا و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده در جامعه هستند، ادامه داد: با توجه به این مسئله، برای حمایت از کالای داخلی اگر بنا بر خرید ملزومات اداری باشد، باید از خریدهای تولید داخلی استفاده شود.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه همه بوده ضمن آنکه این موضوع نیاز به مقدمه‌ای دارد و برای آماده کردن مقدمه آن‌ ،همه باید تلاش کنند و مقدمه‌ای امر رونق اشتغال و رفع بیکاری است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در دنیای امروز همه به دنبال منافع خودشان هستند، ما نیز باید برای تأمین منافع ملت خودمان، برنامه‌ای دقیق داشته باشیم.

وی بابیان اینکه دستورات رهبری دستور اداری و تکلیف شرعی تلقی می‌شود، ادامه داد: با توجه به این موضوع، دستورات را باید به یکدیگر یادآور شویم و در این صورت با توجه به گسترده بودن دایره شمول امربه‌معروف و نهی از منکر، هرکس به وظیفه خود عمل کند البته گردانندگان واحدهای صنعتی نیز باید به این نکته توجه کنند.

شهرتی‌فر با اشاره به موضوع برندسازی و مصرف کالای خارجی در جامعه گفت: متأسفانه در حوزه مصرف‌گرایی دچار تهاجم فرهنگی شده‌ایم و به‌نوعی القا کرده‌اند که کالای داخلی کیفیت پایینی دارد، در حالی‌که در بین تولیدات داخلی،کالاهایی وجود دارند که باکیفیت‌تر از کالای خارجی است، نباید اجازه بدهیم برخی اصطلاحات و رسوبات ذهنی علیه تولید داخلی در جامعه تکرار شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری هشتمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فر هنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.