حمایت از کالای ایرانی، امربه معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم شهرتی‌فر در گردهمایی طلایه‌داران امر به‌ معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه امر به‌ معروف و نهی از منکر در کنار دیگر فروع دین واجب دینی است، اظهار داشت: همه آموزه‌های دینی را از سرچشمه‌های اصلی یعنی قرآن و احادیث فرامی‌گیریم و خوشبختانه در رابطه با موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر در قرآن و احادیث، منابع غنی و توضیحات جامع و کاملی وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر از مراتب و اجزای مجاهدت در راه پروردگار متعال محسوب می‌شود، افزود: اگر به دنبال رستگاری هستیم، راهی جز عمل به دستورات قرآن نداریم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی بابیان اینکه دین بسیاری از مسائل را توضیح داده و وظایف را مشخص کرده است، اضافه کرد: اما انسان‌ها باید به‌تناسب زمان برای انجام هرچه بهتر وظایف خود به دنبال یافتن روش‌های جدید باشند.

وی خاطرنشان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر جزو وظایفی است که نیازمند مبانی اصلی و دقیق بوده و جامعه‌ای که در آن این موضوع ساری و جاری باشد، آن جامعه به وحدت رسیده و اگر امروز این فریضه را در جامعه عمومیت ببخشیم، به وحدت جامعه کمک کرده‌ایم.

شهرتی‌فر ادامه داد: برای عمومیت بخشیدن به این موضوع باید شیوه‌های اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر متناسب با مقتضیات زمان بازتعریف شود، بر این اساس اطلاعات و دانش باید متناسب با زمان افزایش یابد.

وی بابیان اینکه برخی منکرات مادر منکرات دیگر است، گفت: یکی از منکراتی که در جامعه مطرح بوده مسئله بیکاری است، بیکاری بعضاً عامل بسیاری از مفاسد اجتماعی می‌شود، از این منظر باید موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر را تبیین کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به‌ عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: در واقع رهبر معظم انقلاب با این نامگذاری، جامعه را امربه‌معروف و نهی از منکر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از کالای خارجی نتیجه‌ای جز بیکاری نداشته و بیکاری جوانان نیز مشکلات فراوانی را به دنبال دارد، با توجه به این موضوع رسالت و وظیفه ما آگاه‌سازی جامعه است.

شهرتی‌فر بابیان اینکه در جامعه امروز همه دستگاه‌ا و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده در جامعه هستند، ادامه داد: با توجه به این مسئله، برای حمایت از کالای داخلی اگر بنا بر خرید ملزومات اداری باشد، باید از خریدهای تولید داخلی استفاده شود.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه همه بوده ضمن آنکه این موضوع نیاز به مقدمه‌ای دارد و برای آماده کردن مقدمه آن‌ ،همه باید تلاش کنند و مقدمه‌ای امر رونق اشتغال و رفع بیکاری است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در دنیای امروز همه به دنبال منافع خودشان هستند، ما نیز باید برای تأمین منافع ملت خودمان، برنامه‌ای دقیق داشته باشیم.

وی بابیان اینکه دستورات رهبری دستور اداری و تکلیف شرعی تلقی می‌شود، ادامه داد: با توجه به این موضوع، دستورات را باید به یکدیگر یادآور شویم و در این صورت با توجه به گسترده بودن دایره شمول امربه‌معروف و نهی از منکر، هرکس به وظیفه خود عمل کند البته گردانندگان واحدهای صنعتی نیز باید به این نکته توجه کنند.

شهرتی‌فر با اشاره به موضوع برندسازی و مصرف کالای خارجی در جامعه گفت: متأسفانه در حوزه مصرف‌گرایی دچار تهاجم فرهنگی شده‌ایم و به‌نوعی القا کرده‌اند که کالای داخلی کیفیت پایینی دارد، در حالی‌که در بین تولیدات داخلی،کالاهایی وجود دارند که باکیفیت‌تر از کالای خارجی است، نباید اجازه بدهیم برخی اصطلاحات و رسوبات ذهنی علیه تولید داخلی در جامعه تکرار شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.