امر به معروف و نهی از منکر بهترین روش برای نظارت عمومی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، محمدرضا سوقندی در نشست هم اندیشی با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در موسسه دینی فرهنگی فاطمیه سمنان افزود: امر به معروف و نهی از منکر بر قدرت معنوی، فکری و اندیشه استوار است و طراح آن نیز دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه این فریضه با توجه به اهمیت و جایگاهی که در نظارت عمومی دارد نباید مورد غفلت قرار گیرد گفت: باید از طریق گفت و گو و گفتمان سازی این فریضه الهی در جامعه توسعه و ترویج یابد.

سوقندی با تاکید بر اینکه بنای امر به معروف و نهی از منکر بر تاثیر در افکار جامعه و حالت اقناعی دارد گفت: مخاطب امر به معروف و نهی از منکر افکار و اندیشه است.

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان با تبیین اهمیت گفت و گو و گفتمان و تفاوت های آن، ایجاد گفتمان سازی را در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ضروری خواند و خواستار تلاش و مشارکت اندیشه ورزان و تاثیرگذاران جامعه در این عرصه شد.

سوقندی متذکر شد: اگر امروز در جامعه مشاهده می کنیم که در بخش های مختلف با مشکلاتی مواجه هستیم به خاطر این است که به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کم توجهی و در مواردی آن را تعطیل کرده ایم.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت های فکری، علمی و آموزشی بهره گرفت و امر به معروف و نهی از منکر را به یک جریان فکری در جامعه تبدیل کرد.

در این نشست شرکت کنندگان با بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص چگونگی اجرای این فریضه، سوالاتی را نیز مطرح کردند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.