مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوی:

فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر از درس های مهم روز عاشورا است

حجت الاسلام محمد رستمی تصریح کرد: معروف ارزش است و باید اشاعه یابد اما منکر همیشه بوی تعفن و آلودگی می دهد و برای نشر و اشاعه معروفات و رفع منکرات باید ابتدا خودمان عامل باشیم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر ویژه کارکنان و پایوران سپاه خوی در حسینیه امام خمینی(ره) سپاه این شهرستان برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خوی در این کارگاه با این عنوان که وظیفه ما این است که امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک واجب کفایی و واجب شرعی به نحو احسن انجام دهیم، اظهار داشت: یکی از محورهای هجرت و عزیمت امام حسین (ع) و قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

حجت الاسلام محمد رستمی تصریح کرد: معروف ارزش است و باید اشاعه یابد اما منکر همیشه بوی تعفن و آلودگی می دهد و برای نشر و اشاعه معروفات و رفع منکرات باید ابتدا خودمان عامل باشیم.

وی همه مسئولین جامعه را در مقابل امر به معروف مسئول دانست و گفت: باید مسئولین حکومتی وظیفه خود را به درستی انجام دهند چرا که بسیاری از مشکلات جامعه خود به خود حل و فصل خواهد شد.

حجت الاسلام رستمی به عواقب ترک این فریضه الهی نیز اشاره کرد و گفت: نداشتن غیرت دینی، سستی در دین و پیروی از وسوسه های شیطان، برطرف شدن زشتی گناه و صفای قلب از جمله عوامل ترک امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه خوی نیز در ادامه این کارگاه بحث غیبت را پیش کشید و گفت: همچنان که در روایات آمده کسی که غیبت می کند انگار گوشت برادر مرده خود را می خورد.

سرهنگ پاسدار قهرمان عیوضلو ادامه داد: غیبت همچنین باعث از بین رفتن انس و الفت در میان مردم می‎شود و کینه‏ها را در دل می‎کارد.

وی خاطر نشان کرد: رواج دروغ و چاپلوسی و خبرچینی و جاسوسی از غیبت کردن آغاز می‏شود که این ها باعث به وجود آمدن هرج و مرج در جامعه می‎شود.

همچنین ببینید

حجت الاسلام ابوترابی فرد رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام محمد حسن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.