مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی:

تندخویی در امر به معروف و نهی از منکر ویرانگر است

مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر شرایط و ویژگی هایی دارد که رعایت آنها ضروری است، گفت: تندخویی نه تنها در امر به معروف و نهی از منکر سازنده نیست، بلکه ویرانگر است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری حوزه از تبریز، خشایار جمشیدی مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی، امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر زندان های استان، بر ضرورت اجرای امربه معروف و نهی از منکر در زندان ها تاکید کرد و اظهار داشت: اگر مقوله امر به معروف و نهی از منکر درست اجرا شود، بدون تردید نظام اداری هم از هر لحاظ ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی افزود: احیای امر به معروف و نهی از منکر مساوی با قدم برداشتن در راستای ترویج احکام الهی و مکتب اهل بیت (ع ) است، ابتدا باید معروفات و منکرات را شناسایی کرد و در راستای توسعه معروفات و حذف منکرات رفتارهای عملی از خود نشان داد.

جمشیدی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در یک فضای صمیمی اجرا شود، تاکید کرد: شیوه عملی امر به معروف و نهی از منکر باید حساب شده باشد، چون اگر فلسفه امر به معروف مشخص نباشد، نتیجه ای نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر شرایط و ویژگی هایی دارد که رعایت آنها ضروری است، گفت: تندخویی نه تنها در امر به معروف و نهی از منکر سازنده نیست، بلکه ویرانگر است.

جمشیدی در ادامه تصریح کرد: در اجرای برنامه های فرهنگی در زندان های استان مقوله نماز باید در اولویت قرار بگیرد، چرا که نماز به منزله چراغ قلب مومن است و اگر این چراغ روشن باشد جاده ی هدایت افراد نیز روشن خواهد بود.

وی، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای بهرمندی از ظرفیت های معنوی عنوان کرد و گفت: رمضان بهار عمر و بهترین فرصت مناسب برای اصلاح است که امیدوارم اخلاص در عمل را در این ماه مبارک پایدار و دایمی کنیم.

مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی بر اجرای فعالیت های پژوهش محور جهت جذب افراد به نماز تاکید و اظهار کرد: روحانیون شاغل در زندان ها به امر نماز اهتمام ویژه داشته باشند و سعی کنند با مطالعه و پژوهش قدم های موثری را در فراهم آوردن شیوه های جذب مددجویان به نماز بردارند.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری ­نخستین جلسه ستاد امر به معروف در سال ۹۷

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این نشست صبح …

۲ دیدگاه‌ها

  1. سلام
    ظاهرا شما به نظرات اهمیتی نمیدید
    نظر میذاریم نه تایید میکنید نه رد
    خب قسمت نظر دهی را غیر فعال کنید خیال همه راحت بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.