مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه سرپل ذهاب

رمضان بهترین فرصت برای امر به معروف و نهی از منکر است

مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه سرپل ذهاب گفت: تذکر لسانی در ماه رمضان با زبان روزه تاثیر دیگری برای تطهیر و تلطیف جامعه و روحیه مردم دارد، لذا باید از این فرصت بی نظیر وموثر نهایت استفاده را برد.

به گزارش فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه سرپل ذهاب با بیان اینکه نا آگاهی از شرع یکی ازعلت های مهم عدم احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: در این زمینه رسالت سنگینی برعهده دستگاه های فرهنگی است.

حجت الاسلام علی گلیاری ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی جهت ترویج معروف ها و زدودن منکرات در سطح جامعه خواند و گفت: نباید کسی در جامعه اسلامی از امر به معروف هراس داشته باشد لذا توجه جامعه درجهت عمل به امر به معروف و نهی از منکر ضروریست.

وی در پایان گفت: قبح بسیاری از منکرات در جامعه شکسته شده و تبدیل به عادت شده است و از طرفی معروف‌ها نیز کمرنگ شده است و لذا گرچه این واجب الهی باید در طول سال و همواره مورد توجه باشد اما گریزی نیست که در ماه های معنوی مثل رمضان که فضایی ویژه و منحصر به فرد را درجامعه حاکم می کند، بستر توجه و نهادینه کردن و در واقع فرصت احیاء امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش مهیا باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری ­نخستین جلسه ستاد امر به معروف در سال ۹۷

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این نشست صبح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.