مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان

شهدای قرآنی ما، مروجان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، با بیان اینکه خوزستان دارای ۳۸ شهید فعال قرآنی است، اظهار داشت: بسیاری از شهدای قرآنی ما، مروجان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از اهواز، عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، شب گذشته (۶ خرداد) در هفتمین یادواره شهدای قرآنی استان که در حاشیه برپایی دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان برگزار شد، گفت: خوزستان دارای ۳۸ شهید فعال قرآنی است و بنیاد شهید برای گرامی داشت یاد و خاطره این شهدا هر ساله یادواره شهدای قرآنی را با محوریت یک شهید قرآنی برگزار می کند.

وی با اشاره به اینکه این یادواره هر سال در حاشیه نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان با حضور خانواده های شهدا برگزار می شود، افزود: هفتمین یادواره شهدای قرآنی، با محوریت شهید حمیدرضا فاطمی اطهر از شهدای مدافع حرم برگزار شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، هدف از برگزاری این یادواره را نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و تصریح کرد: بسیاری از شهدای قرآنی ما، مروجان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم جوانان امروز را که آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، برای ادامه راه شهدا آماده کنیم و ادامه داد: دشمنان هنوز دست از تهدید نظام برنداشتند و هر روز از نقطه ای جدید تهدیدی صورت می گیرد که لازمه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همین است.

وی با بیان اینکه اگر این یادواره ها نبودند امروز شاهد جانفشانی رزمندگان در جبهه مقاومت در خارج از مرزها نبودیم، اظهار کرد: امروز بالغ بر ۲ هزار شهید و بیش از سه هزار جانباز در کشور در راه دفاع از حریم ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در خارج از مرزها تقدیم کردیم.

فرجیان، با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم با به خطر انداختن جان خود، امنیت را برای کشور به ارمغان آورند و میهن اسلامی ما را بیمه کردند، اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم همچنان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ شهادت گام برداریم و دین خود را به شهدا ادا کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

مردم متدین قم نسبت به اجرای امر به معروف دغدغه و حساسیت داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.