مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان

شهدای قرآنی ما، مروجان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، با بیان اینکه خوزستان دارای ۳۸ شهید فعال قرآنی است، اظهار داشت: بسیاری از شهدای قرآنی ما، مروجان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از اهواز، عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، شب گذشته (۶ خرداد) در هفتمین یادواره شهدای قرآنی استان که در حاشیه برپایی دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان برگزار شد، گفت: خوزستان دارای ۳۸ شهید فعال قرآنی است و بنیاد شهید برای گرامی داشت یاد و خاطره این شهدا هر ساله یادواره شهدای قرآنی را با محوریت یک شهید قرآنی برگزار می کند.

وی با اشاره به اینکه این یادواره هر سال در حاشیه نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان با حضور خانواده های شهدا برگزار می شود، افزود: هفتمین یادواره شهدای قرآنی، با محوریت شهید حمیدرضا فاطمی اطهر از شهدای مدافع حرم برگزار شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، هدف از برگزاری این یادواره را نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و تصریح کرد: بسیاری از شهدای قرآنی ما، مروجان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم جوانان امروز را که آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، برای ادامه راه شهدا آماده کنیم و ادامه داد: دشمنان هنوز دست از تهدید نظام برنداشتند و هر روز از نقطه ای جدید تهدیدی صورت می گیرد که لازمه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همین است.

وی با بیان اینکه اگر این یادواره ها نبودند امروز شاهد جانفشانی رزمندگان در جبهه مقاومت در خارج از مرزها نبودیم، اظهار کرد: امروز بالغ بر ۲ هزار شهید و بیش از سه هزار جانباز در کشور در راه دفاع از حریم ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در خارج از مرزها تقدیم کردیم.

فرجیان، با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم با به خطر انداختن جان خود، امنیت را برای کشور به ارمغان آورند و میهن اسلامی ما را بیمه کردند، اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم همچنان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ شهادت گام برداریم و دین خود را به شهدا ادا کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

نهی از منکر در سیره حضرت زهرا سلام الله علیها

قرآن کریم عمل به دو اصل حیاتی امر به معروف و نهی از منکر را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.