معاون پژوهش و آموزش پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر

شرط امر به معروف و نهی از منکر؛ حفظ وحدت و دوری از تفرقه

حجت الاسلام و المسلمین مهدی احمدی در شب نوزدهم ماه رمضان در شهر رضوانشهر گفت: رمز پیروزی ایران اسلامی در اتحاد است و هر جا این همدلی و اتحاد آسیب دیده، متضرر شده ایم.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار ایرنا از رضوانشهر حجت الاسلام مهدی احمدی دوشنبه شب در آئین سالروز رحلت امام خمینی در مسجد جامع این شهرستان افزود: اگر می خواهید امر به معروف و نهی از منکر کنید، باید بگونه ای عمل شود که جامعه دچار تفرقه نشود و با حفظ شرایط وحدت، این مهم را دنبال کرد.

وی افزود: وحدت حول محور حبل الله و ولایت فقیه اهمیت دارد و جامعه را به سمت قرآن محوری سوق می دهد.

معاون پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر، وحدت کلمه را از راه های مقابله با وهابیت دانست و با اشاره به نقش رهبری در مقابله با تهدیدها و خطرهای احتمالی در مسیر حرکت انقلاب گفت: در نظام اسلامی، وحدت و اتحاد حول محور ولایت و رهبری را سر لوحه کارها قرار دهیم و با دوری از تفرقه و اختلاف، دشمن را شکست دهیم.

وی با اشاره به وضعیت رضوانشهر گفت: در این منطقه بین مسئولان خصوصا امام جمعه و فرماندار رفاقت و همدلی وجود دارد و این دوستی و وحدت موجب خیر و صلاح جامعه می شود.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و ۸۱۰ کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و حدود نیمی از جمعیت این منطقه را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.

 

لینک خبر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.