فرمانده سپاه ناحیه بهار:

امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروز کمرنگ شده است

فرمانده سپاه ناحیه بهار با اشاره به اینکه امروز در جامعه ما امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ شده است، گفت: ریشه کنی فساد یک جهاد همه جانبه می‌خواهد و وظیفه همه مردم و مسئولان است که به این دو فرضیه توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج سرهنگ سیدجواد حسینی با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بهار اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول عملی و از مهمترین و عظیم‌ترین فرائض دینی در اسلام است.

وی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج داشته باشد موجب گسترش ایمان  و نجات جامعه  از انحرافات می‌شود و اگر این دو فرضیه در جامعه نباشد ریشه‌های ایمان در مردم سست می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه بهار دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر  را مهم دانست و افزود: امر به معروف در واقع امر به همه خوبی‌ها و نیکی‌ها است و اگر امر به معروف با انگیزه اصلاح  و رضایت خداوند توأم باشد انسان‌ها  دچار لغزش نخواهند شد و به رستگاری خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه امروز در جامعه ما امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ شده است، ابراز داشت: ریشه کنی فساد یک جهاد همه جانبه می‌خواهد و وظیفه همه مردم و مسئولان است که به این دو فرضیه توجه ویژه‌ای شود.

حسینی در ادامه به مصادیق امر به معروف اشاره کرد و گفت: ایمان به‌خدا، پیامبران و ائمه علیهم السلام و ایمان به عدالت و معاد از جمله مصادیق امر به معروف است.

وی ترویج باطل و فروختن دین به دنیا و پشت پا زدن به ارزش‌ها را از جمله مصادیق منکر دانست و تصریح کرد: ربا و رشوه و نزول از مبانی ضد ارزش تلقی شده و موجب می‌شود که رزق و روزی از جامعه کاست شود.

فرمانده سپاه ناحیه بهار خاطرنشان کرد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات حائز اهمیت بوده و برخورد خوب و خداپسندانه با مراجعه کنندگان و تسریع در امور مراجعان و دقت در امور بیت المال از اموری است که مدیران باید به آنها توجه کنند.

وی به ویژگی‌های آمرین به معروف و ناهیان از منکر اشاره کرد و گفت: اولین وظیفه، شناخت معروف و منکر است و خود فرد در مرحله اول باید خودش عامل به معروف و ناهی از منکر باشد و نسبت به مردم مهربان بوده و از برخورده سلیقه‌ای پرهیز کند.

لینک خبر


همچنین ببینید

باید فضای امر به معروف و نهی از منکر گسترش یابد‌ و همه به پشتیبانی از قانون و ارزش‌ها به پا خیزیم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.