معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش قم

از ویژگی های شهید آیت الله سعیدی؛ استکبار ستیزی، امر به معروف و نهی از منکر و مردم داری است

استکبار ستیزی ؛ مبارزه با استعمار وصهیونیست و جهاد برای پیاده سازی احکام دین و برپایی دستورات الهی وقرآن کریم؛ امر به معروف و نهی از منکر و ساده زیستی و مردم داری از ویژگی های رفتاری و شخصیتی عالم مجاهد شهید حضرت آیت الله سعیدی به ثبت رسیده است.


حضرت آیت الله شهید سعیدی مانند تمام عالمان دینی باور بر آیات قرآن کریم و آموزه های اهل بیت عصمت و طهارت داشت و سعادت ابدی را در پیروی و تبعیت از درس های مکتب انسان ساز ثقل اکبر و اصغر می دانستند.
وقتی به فرازهایی از وصیت نامه نخستین مجتهد شهید صراط مستقیم انقلاب اسلامی نگاه می کنیم درسی و سفارشی متفاوت می بینیم ؛ که به هدایت و آموزش مردم حتی بعداز شهادتش توجه دارد و می گوید: هرکس می خواهد زحمت فاتحه خواندن برایم بکشد؛ بگویید: در عوض یک مسأله یادبگیرد و عمل کند.
شهیدان هم با شهادتشان و هم با گفتار و رفتارشان راه سعادت و نیل به فوز الهی را به انسان ها و جامعه یاد می دهند.
استکبار ستیزی ؛ مبارزه با استعمار وصهیونیست و جهاد برای پیاده سازی احکام دین و برپایی دستورات الهی وقرآن کریم؛امربه معروف و نهی از منکر و ساده زیستی و مردم داری از ویژگی های رفتاری و شخصیتی عالم مجاهد شهید حضرت آیت الله سعیدی به ثبت رسیده است.
ولایت پذیری و اطاعت محض از فرامین و دستورات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رضوان الله علیه در وجود این شهیدوالا مقدار با درس گرفتن و شاگردی در مکتب نبوی و علوی و حسینی و مهدوی علیهم السلام به حدی است که عاشقی و شیفتگی خود را در وصف مرادش و امام دل ها و برای غضب دشمنان این گونه می گوید: به خدا سوگند اگر مرا بکشید و خونم را برزمین بریزید؛در هر قطره خونم نام مقدس خمینی را خواهید یافت .
شهید آیت الله سعیدی عزیز؛ آزادگی؛ مقاومت ؛ پای مردی در راه خدا و قیام برای او و تحمل رنج زندان وشکنجه هارا با ذلت در مقابل طاغوت و ستمگران و تهدید دشمنان خرید و در برابر آنان زانوی شکست نزد و کمرخم نکرد! او شعار اصولی وحیات بخش هیهات مناالذله را با قطره قطره خون سرخش درطریق دین داری حقیقی و انقلابی بصیر معنا و تفسیر کرد و به عنوان امانتی گران بها به ما و تاریخ واگذار نمود.
عزت؛ استقلال؛ آزادی و هزاران نعمت از وجود جمهوری اسلامی برای کشور عزیزاسلامی ایران از برکت مجاهدت های خالصانه طلایه دار آن انقلاب اسلامی و ایمان سترگ یاران خاص حضرت روح الله وشهیدان وایثارگران سرافراز می باشد.
شایسته است در چهلمین سال بهار شکوهمند این انقلاب عزیز و چهل و هشتمین سالگرد شهادت و عروج ملکوتی شهید آیت الله سید محمد رضا سعیدی عزیز و شجاع از زمینه سازان و پرچمداران افتخار آفرین پیروزی بزرگ؛ به عظمت یاد کنیم و جایگاه آنان را بشناسیم و به نسل حاضر و نسل های آینده معرفی شوند و با تداوم راه و هدفشان براین الگوها افتخارکنیم .
در پایان نوشتار پیشنهاد می شود برای بزرگداشت مقام منیع علمی و معنوی اجتهاد و به پاس روز شهادت نخستین مجتهد شهید دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضرت آیت الله سید محمد رضا سعیدی ؛روز بیستم خردادماه هرسال توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیگیری و هماهنگی شورای فرهنگ عمومی استان قم به نام روز مجتهد نام گذاری و در تقویم کشور ثبت گردد.

لینک خبر


همچنین ببینید

حجت الاسلام ابوترابی فرد رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام محمد حسن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.