برگزاری سومین جلسه شورای معاونین امر به معروف و نهی از منکر استان همدان

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش توسط معاونت دولت به مردم و معاونت مردم به دولت مباحثی مانند فروش لباس‌های ناهنجار زنانه توسط برخی دست‌فروشان، وضعیت سالن‌های غذاخوری، طرح میز خدمت و ابعاد آن، وضعیت مراکز تفریحی، اوقات فراغت دانش آموزان، مسئله تعطیلات و حضور گردشگران در استان، نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران و تندیس بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در میدان و برنامه‌های هفته عفاف و حجاب نیز موردبحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، شامگاه یکشنبه سومین جلسه شورای معاونین امر به معروف و نهی از منکر استان همدان با حضور سردار مظاهر مجیدی دبیر ستاد و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوط برگزار شد.

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش توسط معاونت دولت به مردم و معاونت مردم به دولت مباحثی مانند فروش لباس‌های ناهنجار زنانه توسط برخی دست‌فروشان، وضعیت سالن‌های غذاخوری، طرح میز خدمت و ابعاد آن، وضعیت مراکز تفریحی، اوقات فراغت دانش آموزان، مسئله تعطیلات و حضور گردشگران در استان، گزارش بازرسی‌های نوروزی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی این ستاد، لزوم ارائه پیوست فرهنگی پیاده راه‎ها، بلوار ارم و دویست پروژه شهرداری، نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران و تندیس بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در میدان و برنامه‌های هفته عفاف و حجاب نیز موردبحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین محمد پورداوود به عنوان  مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش همدان و عباس صوفی به عنوان مسئول شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری همدان معرفی و منصوب شدند.

نادری فر معاونت دولت بر مردم این ستاد با ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: وقتی بازرسی را شروع کردیم به لطف خدا و نیت صادقانه اعضا، تیم بازرسی صیانت به عنوان تیمی منسجم و کارآمد در استان مطرح و مورد اعتماد دستگاه‌های اداری قرارگرفته است.

وی افزود: در ادامه کار به چهار وظیفه اصلی این معاونت دو وظیفه مهم میز خدمت و جشنواره شهید رجایی نیز اضافه‌شده است که این اقدام نتیجه عملکرد خوب گروه بازرسی  است.

حجت‌الاسلام دشتکی نیز به عنوان مسئول معاونت مردم بر دولت نیز از برگزاری دوره‌های آموزشی توسط این معاونت خبر داد و بیان کرد: با استفاده از ماه رمضان در راستای تشکل سازی، نزدیک ۱۲هزار و‌۳۰۰برنامه توسط این معاونت تهیه و اجراشده است.

  سعید نظری مسئول کمیته تبلیغات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نیز ابراز کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم در طول این مدت ۴۰ برنامه را برگزار کنیم و معتقدیم همچنان گفت‌وگوهای دوطرفه، چهر به چهره و منبر همچنان در جامعه تأثیرگذار است بنابراین پیشنهاد می‌کنیم کماکان از این روش‌های ارزان‌قیمت راحت اما تأثیرگذار بیشتر استفاده شود.

 به گزارش تسنیم، در این نشست سرهنگ رحیمی درباره اقدامات انجام‌شده در حوزه امنیت اخلاقی و برنامه‌های مشترک این معاونت در روزهای تعطیل و در ایام ماه مبارک رمضان توضیحاتی را ارائه داد.

موضوع فروش برخی لباس‌های خاص زنانه و ناهنجار توسط برخی دست‌فروشان نیز  از دیگر موضوعات موردبحث در این نشست بود که مقرر گردید شهرداری، نیروی انتظامی و اصناف در این عرصه نیز با متخلفان برخورد قانونی کنند.

 عباس کریمی تبار معاون سازمان مدیریت استان نیز از دیگر افرادی بود که به تشریح ابعاد اجرای طرح میز خدمت، بایدها و نبایدهای این طرح، الزامات اجرای آن و وضعیت منابع و نیروی انسانی استان برای اجرای این طرح پرداخت.

لینک خبر


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.