به مناسبت عید سعید فطر؛

برپایی نمایشگاه خوشنویسی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان نهاوند

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر نمایشگاه خوشنویسی با نام «چلیپا» با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، نماز، اشعار آیینی و ... در نهاوند برپا شد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از نهاوند، این نمایشگاه از آثار هنرمند برجسته و خوش ذوق شهرستان آقای صمد سوری دارای مدرک فوق ممتاز خوشنویسی میباشد که در خط نستعلیق ، شکسته نستعلیق و چلیپا از ۲۲ خرداد ماه به مدت ۷ روز در محل دائمی نمایشگاه هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند برپا شده است .

صمد سوری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خصوص این نمایشگاه و آثار آن گفت:  از ۶ ماه پیش کار خطاطی این آثار را شروع کرده و در بعضی روزها بیش از ۱۰ ساعت را مدام به این کار اختصاص دادم.

وی افزود: هنر خوشنویسی یکی از زیباترین هنرهاست که برگرفته از جمال و کمال خداوند است که در جان انسان دمیده شده و خوشنویس با به تصویر کشیدن این زیبایی، تنها گوشه‌ای از سپاس و ستایش خود را از آفریدگار تجلی می‌بخشد .

این هنرمند خوشنویس افزود:  تمام ۵۰ اثر به نمایش درآمده در این نمایشگاه با تذهیب‌کاری هنرمندان چیره‌دست مزین گشته و این خود به زیبایی و جمال آن افزوده است  .

وی ادامه داد: این نمایشگاه و فروشگاه در محل برپایی واقع در بلوار شهید بهشتی خیابان دانش مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی (ره)  در ایام برپایی همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۳ آماده استقبال از علاقمندان و هنردوستان است.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسائل فرهنگی روش‌های جدیدی اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خانه ملت؛ احمد مازنی با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.