گسترش تقوا و امر به معروف در جامعه، سبب رواج خوبی ها و کاهش منکرات می شود

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از فارس، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر که با حضور نمازگزاران در حسینیه سنندج اقامه شد، گفت: هر جا خدا فراموش شود انسان از تقوا دور خواهد شد و به سمت معصیت می‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: فقر یا ثروت آزمایشات الهی است اما این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است که چگونه از این آزمایشات سربلند بیرون بیاییم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: عید فطر بازگشت انسان به فطرت است و خداوند در این روز با گذشت از گناهان، به مسلمانان عیدی می‌دهد.

وی گفت: امام علی(ع) می‌فرمایند :«عید فطر برای کسی است که خداوند روزه او را قبول کرده و طاعات و عبدات، قرائت قرآن و ستایش او را پذیرفته است».

حسینی‌شاهرودی ادامه داد: رمضان زمان ارتباط بیشتر با خداوند است چون شرایط فراهم است تا با قرائت قرآن و ادای فریضه نمازهای این ماه ارتباط انسان روزه‌دار با خداوند بیشتر شود.

وی همچنین عید فطر را وحدت مسلمین جهان اسلام دانست که امروز در صف‌های نماز ایستاده و اجتماع بزرگی را تشکیل داده‌اند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: به مسلمانان توصیه شده است که نسبت به همدیگر مسؤولیت دارند تا تقوا و امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه گسترش دهند چون با گسترش امر به معروف خوبی‌ها در جامعه رواج یافته و منکرات کاهش می‌یابد.

وی مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گرفتاری‌های جامعه را از بی‌تقوایی دانست و گفت: چه مسؤولانو چه مردم همه مقصر هستیم چون به وظیفه خود در زمینه امر به معروف و نهی از منکر عمل نکرده‌ایم.

حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: همه به دنبال این هستند تا شکم خود را سیر کنند و آنچه را که خداوند به عنوان وظیفه بر عهده مسلمانان گذاشته، فراموش کرده‌اند.

حسینی‌شاهرودی همچنین به شرایط روز کشور و منطقه اشاره کرد و گفت: مسؤولان باید شرایط فعلی گرانی و افزایش روزافزون قیمت‌ها را کنترل کرده و به معیشت و فرهنگ مردم توجه کنند چرا که دشمن این دو موضوع را هدف قرار داده است.

 

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.