عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

توجه به قرآن سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود

استاد ابوالقاسم علیدوست؛ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه توجه به قرآن سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود خاطرنشان کرد: هر کس با قرآن آشناست به همان میزان به فضائل نزدیکتر و از گناهان دورتر است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سرو ابرکوه عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انسان باید برای سعادت دنیوی و اخروی با قرائت ،ختم و عمل به دستورات قرآن، این سنت نیک را تدوام بخشد .
آیت الله ابوالقاسم علیدوست جمعه شب در محفل انس با قرآن در ابرکوه با بیان اینکه کلام وحی، بخشی از وجود انسان است اظهارکرد: نگاه کردن ، تلاوت کردن ، عمل کردن ، قرائت و تدبر در آیات قرآن اثر تکوینی بر انسان می گذارد .
وی با بیان اینکه ارتباط با قرآن نباید موسمی باشد اظهارکرد: قرآن کتاب سعادت بخش بشریت است و بایستی دایم با قرآن در ارتباط باشیم .
علیدوست با اشاره به اینکه قرآن، دست انسان را می گیرد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در دنیا و آخرت موفق شویم باید به قرآن و آموزه های قرآنی عمل کنیم و انسان هم باید با عمل به قرآن توجه داشته باشد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تفسیر بخشی از سوره زلزله تصریح کرد: زمین شهادت می دهد که انسان بر روی من چه عمل خیری یا چه عمل شری انجام داده است .
این استاد حوزه با اشاره به اینکه توجه به قرآن سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود خاطرنشان کرد: هر کس با قرآن آشناست به همان میزان به فضائل نزدیکتر و از گناهان دورتر است.
۱۸۶ محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان با استقبال خوب قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان ونوجوانان در مساجد، بقاع متبرکه ، تکایا، محافل مذهبی و منازل این شهرستان دایر شد.
مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

لینک خبر


همچنین ببینید

بی عدالتی نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، احمد توکلی عصر شنبه در مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.