عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

توجه به قرآن سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود

استاد ابوالقاسم علیدوست؛ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه توجه به قرآن سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود خاطرنشان کرد: هر کس با قرآن آشناست به همان میزان به فضائل نزدیکتر و از گناهان دورتر است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سرو ابرکوه عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انسان باید برای سعادت دنیوی و اخروی با قرائت ،ختم و عمل به دستورات قرآن، این سنت نیک را تدوام بخشد .
آیت الله ابوالقاسم علیدوست جمعه شب در محفل انس با قرآن در ابرکوه با بیان اینکه کلام وحی، بخشی از وجود انسان است اظهارکرد: نگاه کردن ، تلاوت کردن ، عمل کردن ، قرائت و تدبر در آیات قرآن اثر تکوینی بر انسان می گذارد .
وی با بیان اینکه ارتباط با قرآن نباید موسمی باشد اظهارکرد: قرآن کتاب سعادت بخش بشریت است و بایستی دایم با قرآن در ارتباط باشیم .
علیدوست با اشاره به اینکه قرآن، دست انسان را می گیرد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در دنیا و آخرت موفق شویم باید به قرآن و آموزه های قرآنی عمل کنیم و انسان هم باید با عمل به قرآن توجه داشته باشد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تفسیر بخشی از سوره زلزله تصریح کرد: زمین شهادت می دهد که انسان بر روی من چه عمل خیری یا چه عمل شری انجام داده است .
این استاد حوزه با اشاره به اینکه توجه به قرآن سبب گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود خاطرنشان کرد: هر کس با قرآن آشناست به همان میزان به فضائل نزدیکتر و از گناهان دورتر است.
۱۸۶ محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان با استقبال خوب قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان ونوجوانان در مساجد، بقاع متبرکه ، تکایا، محافل مذهبی و منازل این شهرستان دایر شد.
مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.