امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین وظایف مسلمانان در جامعه اسلامی است

 امام جمعه رشت، با بیان اینکه مقام معظم رهبری اشرافی گری مسئولان در جامعه اسلامی را ننگ دانستند، عنوان کرد: اشرافی گری برخی از مسئولان قابل پذیرش از سوی مردم نیست و تحمل نمی کنند.
به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا – منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، سبک زندگی اسلامی و قرآنی را عامل سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت دانست و اظهار کرد: فلاح و رستگاری انسان را به صراط مستقیم هدایت می کند.
وی با بیان اینکه علم و دانش به تنهایی قادر به هدایت انسان به سعادت دنیوی و اخروی نیست، افزود: بسیاری از شخصیت های علمی در مسیر انقلاب دچار ریزش شدند لذا این تعلیم و تربیت الهی و سبک زندگی اسلامی است که انسان را به خدا می رساند و نمی توان فقط به علم و دانش تکیه کرد.
نماینده ولی فقیه در گیلان، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهمترین وظایف مسلمانان در جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب متوجه خانواده ها و به ویژه جوانان است لذا باید تربیت سبک زندگی اسلامی را سرلوحه خودمان قرار دهیم و از امر به معروف و نهی از منکر بهره بگیریم.
این کارشناس دینی، در ادامه به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: رهبر انقلاب در این دیدار دغدغه هایی را نسبت به عملکرد نمایندگان بیان فرمودند که از جمله آن می توان به عدم حضور همه جانبه نمایندگان در تدوین و تصویب قوانین اشاره کرد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اشرافی گری مسئولان در جامعه اسلامی را ننگ دانستند، عنوان کرد: مردم عامل شکل گیری و تداوم انقلاب و نظام اسلامی هستند و در سختی ها در کنار مسئولان قرار دارند و فرزندان خود را تقدیم این آب و خاک کرده اند لذا اشرافی گری برخی از مسئولان قابل پذیرش از سوی مردم نیست و تحمل نمی کنند.
آیت الله فلاحتی، وظیفه اصلی نمایندگان مجلس را شنیدن دردهای مردم و قانونگذاری دانست و گفت: رهبر انقلاب نسبت به عدم حضور نمایندگان در جلسات تصویب قوانین و سفرهای غیر ضروری گلایه داشتند لذا از نمایندگان می خواهیم بیانات رهبری را سرلوحه خودشان قرار دهند و در برابر مردم پاسخگو باشند.
امام جمعه رشت، با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان ایده و کالا در داخل کشور، خاطرنشان کرد: براساس فرمایشات رهبری، نباید اجازه دهیم کشورهای استکباری برای ما تصمیم گیری کنند و داشته های ما را به یغما ببرند.
آیت الله فلاحتی، از مدیران دستگاه های اجرایی خواست در اجرای برنامه ها با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان همراه و همگام باشند و اضافه کرد: باید توصیه های رهبر انقلاب نصب العین ما قرار گیرد و از غنای دینی و علمی خودمان برای رشد و توسعه استفاده کنیم و زمینه حضور فعال جوانان را فراهم سازیم.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.