با تحقق بحث امر به معروف و نهی از منکر، مسئولیت اجتماعی مردم بالا می رود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدعلی اصغر رفاهی روز شنبه در نشست خبری افزود: تاکنون ۳۰ هزار نفر در این سامانه عضو شده اند که ۲۶ هزار نفر مرد و ۴ هزار نفر زن هستند؛ این افراد به عنوان دیده بان جرایم با هدف پیشگیری از وقوع جرایم فعالیت خود را انجام می دهند.

مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: سامانه جامع اطلاعات مردمی با هدف افزایش نظارت های مردمی شکل گرفته است.

رهایی اظهار داشت: اگر می خواهیم با آسیب های اجتماعی مبارزه کنیم، باید مسئولیت اجتماعی مردم را بالا ببریم، به دنبال تحقق و عملی کردن بحث امر به معروف و نهی از منکر باشیم و به سمت نظارت مردمی حرکت کنیم.

وی با تاکید بر نظارت و اینکه نظارت با دو شیوه متمرکز (از طریق نهادهای حاکمیتی) و ظرفیت های مردمی انجام می شود، گفت: در سامانه سجام بزرگترین تشکل اجتماعی کشور در قوه قضاییه تشکیل می شود و دسترسی مردم به دستگاه قضایی و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری ها افزایش می یابد.

ساوری ادامه داد: افشاگری جرایم و تخلفات دستگاه ها در بدو پیدایش درون این شبکه محقق و ظرفیت مردمی موجود میان مردم تجمیع و ساماندهی می شود.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.