مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضاییه:

با تحقق بحث امر به معروف و نهی از منکر، مسئولیت اجتماعی مردم بالا می رود

مدیرکل پیشگیری های مردمی قوه قضاییه: اگر می خواهیم با آسیب های اجتماعی مبارزه کنیم، باید مسئولیت اجتماعی مردم را بالا ببریم، به دنبال تحقق و عملی کردن بحث امر به معروف و نهی از منکر باشیم و به سمت نظارت مردمی حرکت کنیم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدعلی اصغر رفاهی روز شنبه در نشست خبری افزود: تاکنون ۳۰ هزار نفر در این سامانه عضو شده اند که ۲۶ هزار نفر مرد و ۴ هزار نفر زن هستند؛ این افراد به عنوان دیده بان جرایم با هدف پیشگیری از وقوع جرایم فعالیت خود را انجام می دهند.

مدیرکل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: سامانه جامع اطلاعات مردمی با هدف افزایش نظارت های مردمی شکل گرفته است.

رهایی اظهار داشت: اگر می خواهیم با آسیب های اجتماعی مبارزه کنیم، باید مسئولیت اجتماعی مردم را بالا ببریم، به دنبال تحقق و عملی کردن بحث امر به معروف و نهی از منکر باشیم و به سمت نظارت مردمی حرکت کنیم.

وی با تاکید بر نظارت و اینکه نظارت با دو شیوه متمرکز (از طریق نهادهای حاکمیتی) و ظرفیت های مردمی انجام می شود، گفت: در سامانه سجام بزرگترین تشکل اجتماعی کشور در قوه قضاییه تشکیل می شود و دسترسی مردم به دستگاه قضایی و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری ها افزایش می یابد.

ساوری ادامه داد: افشاگری جرایم و تخلفات دستگاه ها در بدو پیدایش درون این شبکه محقق و ظرفیت مردمی موجود میان مردم تجمیع و ساماندهی می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

۵۰۰ کانون فرهنگی فعال قم در حوزه امر به معروف حمایت شدند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.