توسط انتشارات مهر امیرالمومنین(ع) قم؛

معرفی کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» تألیف آیت الله محمدصادق روحانی

کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» ترجمه مبحث امر به معروف و نهی از منکر کتاب فقه‏ الصادق(ع) نوشته آیت ‏الله‏ محمدصادق روحانی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» ترجمه مبحث امر به معروف و نهی از منکر کتاب فقه‏ الصادق(ع) نوشته آیت ‏الله‏ محمدصادق روحانی منتشر شد.

این کتاب، تحقیقی ارزشمند درباره اهمیت امر به معروف و جایگاه نهی از منکر در فقه شیعه است که فقیه اهل ‏بیت(ع)، آیت ‏الله روحانی، شاگرد آیت الله خویی و از علمای حوزه علمیه قم، به بحث درباره اهمیت و وجوب شرایط امر به معروف و نهی از منکر در در فرهنگ شیعی پرداخته است.

نویسنده در این کتاب، احکام و آداب شرعی و فقهی این فریضه واجب را به صورت مُستند، تبیین نموده و دیدگاه‏ های عالمان بزرگ شیعه، از آغاز تا عصر حاضر، را نیز در تبیین و توضیح این فریضه الهی مورد استفاده قرار داده است. اصل این بحث در فصل چهارم جلد نوزدهم کتاب ارزشمند و تحقیقی «فقه‏ الصادق(ع)» این استاد حوزه آمده است که به زبان عربی به رشته تحریر در آمده است و برای استفاده مخاطبان فارسی ‏زبان ترجمه شده است.

محتوای کتاب

کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» در سه فصل تنظیم و تدوین شده است: فصل اول، ادله وجوب امر به معروف و نهی از منکر می ‏آید. در در فصل دوم، مسائل مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر مطرح می‏ شود. این فصل در پنج مسأله، به تعریف معروف و منکر و حکم امر به مستحب، اقسام و بررسی شرایط امر به معروف و نهی از منکر، مراتب انکار و زخم زدن و کشتن بدون اجازه امام می ‏پردازد. در فصل سوم هم مباحثی تکمیلی مرتبط می ‏آید مانند ثبوت منصب حکومت برای مجتهد، مزاحمت مجتهدان نسبت به یکدیگر، جواز اقامه حدود برای حاکم شرع، امر به معروف و نهی از منکر خانواده، اخذ اُجرت در امر به معروف، وظیفه مصلح در قبال جامعه و…

چاپ اول کتاب «امر به معروف و نهی از منکر» در ۱۹۶ صفحه، قطع رقعی، تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰۰۰ تومان از سوی انتشارات مهر امیرالمؤمنین علیه السلام قم منتشر شده است.

برای تهیه این کتاب می ‏توان از طریق زیر اقدام کرد؛

انتشارات مهر امیرالمؤمنین علیه السلام (۰۲۵۳۷۸۳۸۰۵۳ و ۰۹۱۲۲۷۵۲۰۲۹)

فروشگاه کلبه شروق ۰۲۵۳۳۷۸۳۸۱۴۴

یا سایتهای مرکز بررسی های اسلامی (www.iscq.ir)

و پاتوق کتاب فردا (www.bookroom.ir)

لینک خبر


همچنین ببینید

ناجا در خط مقدم امر به معروف قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید رحیم توکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.