امر به معروف و نهی از منکر، بستر ساز تحقق هدایت بشر و اصلاح جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهگسرای معروف به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ استاندار بوشهر در همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر بر باید ها و نبایدهایی تاکید دارد گفت: رسالت انبیا هدایت بشر و اصلاح جامعه بوده و امر به معروف و نهی از منکر بستر ساز تحقق این هدف متعالی است.

عبدالکریم گراوند با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر برای سلامت و حیات جامعه ضروری است ادامه داد: غفلت از این سنت حسنه، موجب گمراهی و عدم دستیابی جامعه به اهداف خود می شود.

وی تصریح کرد: در نظام اسلامی ، هدر دادن منابع با اجرای کارهای غیر کارشناسی منکر است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه جامعه اسلامی باید الگوی نظم و انضباط باشد تاکید کرد: یکی از گله مندی های مردم، انجام با تاخیر امور اداری است که موجب سرخوردگی و نارضایتی بدنه اجتماعی و به عنوان منکر باید با آن مبارزه کرد.

گراوند با بیان اینکه مقام معظم رهبری بالاترین رسالت ما را اقتصاد مقاومتی عنوان کرده اند اضافه کرد: ایجاد مانع برای حل مشکل اشتغال بالاترین منکر است.

استاندار بوشهر در پایان گفت: تکریم ارباب رجوع، رعایت عدل و انصاف در برخورد با مردم، نظم و انضباط در کار، اظهار نظر عالمانه و کارشناسی در کارها و تسهیل گری در امور اداری مهم ترین معروف هاست که همه باید بدان پایبند باشیم.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.