دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ارشاد

عفاف و حجاب دو روی یک سکه هستند

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور نماز ، عفاف و حجاب را دو گوهر ناب آسمانی و به واقع دو روی یک سکه عنوان کرد که نیازمند حفاظت و حراست دائمی هستند و گفت: امروز فروپاشی و سرد شدن کانون گرم خانواده ها از مصادیق بارز بی توجهی به عفاف و حجاب است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا ، حجت الاسلام حمید رضا ارباب سلیمانی روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت عفاف و حجاب در سالن سینمایی وزارت ارشاد با گرامیداشت آغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) ، عفاف و حجاب را دو روی یک سکه دانست که لازم و ملزوم هم دیگر هستند که باید همواره در کنار هم قرار گیرند.
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ارشاد در ادامه عفاف را پاکدامنی باطنی و حجاب را نماد پاکدامنی ظاهری عنوان کرد و گفت: تمامی انبیا و اولیای الهی برای نیل به اهداف خود هزینه های فراوانی را متحمل شده اند و موضوع عفاف و حجاب از جمله مواردی بوده که همواره مورد تاکید آنها بوده است.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی در ادامه سخنان خود گرامیداشت عفاف و حجاب را فرصت مغتنمی برای احیای این مهم عنوان کرد و اظهار داشت: تکرار این فریضه در قرآن کریم نشانگر اهمیت این هدیه گرانبهای آسمانی به انسانهاست که همواره باید بر آن در زندگی و رعایت آن تاکید داشت.
وی در ادامه به موضوع کشف حجاب اشاره کرد و افزود: حدود ۸۳ سال پیش علیه عفاف و حجاب برنامه ریزی فراوانی توسط رژیم رضاخانی صورت گرفت اما مردم ایران زمین که هیچگاه پذیرای اینگونه ضد اخلاقی ها نبودند به مبارزه و مقابله با آن پرداختند.
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین تصریح کرد: اگر امروز فرهنگ برهنگی توسط دشمنان ما در حال ترویج است بطور قطع مقاصد شومی در پشت پرده آنها نهفته است که فروپاشی خانواده ها و ازبین رفتن حریم تکریم و رعایت اخلاق از مصادیق بارز آن به شمار می رود.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی با اشاره به اثرات رعایت عفاف و حجاب در جامعه و همچنین تاکید اسلام بر رعایت آن، به خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توصیه کرد که در این امر مهم همواره پیشگام و جلو دار بوده و الگویی برای دیگران قرار گیرند.

** زنان ایرانی ازنظر حجاب در دنیا مثال زدنی هستند
یک استاد حوزه و دانشگاه نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اثرات مثبت رعایت عفاف و حجاب در جامعه ، گفت: موضوع عفاف و حجاب جزو مواردی است که همه ادیان الهی بر این مهم تاکید و توصیه داشته اند.
مریم شاهرخی در ادامه وظیفه تکریم دختران در خانواده ها بر عهده پدران آنها دانست و گفت: برای اینکه بتوان فرزندان سالم و صالح و پیرو ائمه اطهار (ع) تحویل جامعه بدهیم باید به تاکیدات اسلام در خصوص عفاف و حجاب همواره توجه جدی داشت در غیر این صورت دختران راههای دیگر را با الگو قراردادن دیگر پیش خواهند گرفت.
به گفته وی مسئله عفاف و حجاب چیزی نیست که آن را بتوان با نامه و بخشنامه به دیگران منتقل کرد بلکه این مهم باید در وجود افراد به عنوان یک از اصل اساسی و ضروری نهادینه شود.
در ادامه این مراسم « میشل» و « زینب الحربی» دو تبعه ونزوئلایی و تونسی که به دین مبین اسلام گرویده بودند نیز پیرامون توصیه و تاکیدان دین اسلام درخصوص عفاف و حجاب به ایراد سخن پرداختند.
در این مراسم شماری از مسئولان، مدیران و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمانها و مراکز تابعه نیز حضور داشتند.

لینک خبر


همچنین ببینید

مردم متدین قم نسبت به اجرای امر به معروف دغدغه و حساسیت داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.