دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ارشاد

عفاف و حجاب دو روی یک سکه هستند

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور نماز ، عفاف و حجاب را دو گوهر ناب آسمانی و به واقع دو روی یک سکه عنوان کرد که نیازمند حفاظت و حراست دائمی هستند و گفت: امروز فروپاشی و سرد شدن کانون گرم خانواده ها از مصادیق بارز بی توجهی به عفاف و حجاب است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا ، حجت الاسلام حمید رضا ارباب سلیمانی روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت عفاف و حجاب در سالن سینمایی وزارت ارشاد با گرامیداشت آغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) ، عفاف و حجاب را دو روی یک سکه دانست که لازم و ملزوم هم دیگر هستند که باید همواره در کنار هم قرار گیرند.
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ارشاد در ادامه عفاف را پاکدامنی باطنی و حجاب را نماد پاکدامنی ظاهری عنوان کرد و گفت: تمامی انبیا و اولیای الهی برای نیل به اهداف خود هزینه های فراوانی را متحمل شده اند و موضوع عفاف و حجاب از جمله مواردی بوده که همواره مورد تاکید آنها بوده است.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی در ادامه سخنان خود گرامیداشت عفاف و حجاب را فرصت مغتنمی برای احیای این مهم عنوان کرد و اظهار داشت: تکرار این فریضه در قرآن کریم نشانگر اهمیت این هدیه گرانبهای آسمانی به انسانهاست که همواره باید بر آن در زندگی و رعایت آن تاکید داشت.
وی در ادامه به موضوع کشف حجاب اشاره کرد و افزود: حدود ۸۳ سال پیش علیه عفاف و حجاب برنامه ریزی فراوانی توسط رژیم رضاخانی صورت گرفت اما مردم ایران زمین که هیچگاه پذیرای اینگونه ضد اخلاقی ها نبودند به مبارزه و مقابله با آن پرداختند.
دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین تصریح کرد: اگر امروز فرهنگ برهنگی توسط دشمنان ما در حال ترویج است بطور قطع مقاصد شومی در پشت پرده آنها نهفته است که فروپاشی خانواده ها و ازبین رفتن حریم تکریم و رعایت اخلاق از مصادیق بارز آن به شمار می رود.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی با اشاره به اثرات رعایت عفاف و حجاب در جامعه و همچنین تاکید اسلام بر رعایت آن، به خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توصیه کرد که در این امر مهم همواره پیشگام و جلو دار بوده و الگویی برای دیگران قرار گیرند.

** زنان ایرانی ازنظر حجاب در دنیا مثال زدنی هستند
یک استاد حوزه و دانشگاه نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اثرات مثبت رعایت عفاف و حجاب در جامعه ، گفت: موضوع عفاف و حجاب جزو مواردی است که همه ادیان الهی بر این مهم تاکید و توصیه داشته اند.
مریم شاهرخی در ادامه وظیفه تکریم دختران در خانواده ها بر عهده پدران آنها دانست و گفت: برای اینکه بتوان فرزندان سالم و صالح و پیرو ائمه اطهار (ع) تحویل جامعه بدهیم باید به تاکیدات اسلام در خصوص عفاف و حجاب همواره توجه جدی داشت در غیر این صورت دختران راههای دیگر را با الگو قراردادن دیگر پیش خواهند گرفت.
به گفته وی مسئله عفاف و حجاب چیزی نیست که آن را بتوان با نامه و بخشنامه به دیگران منتقل کرد بلکه این مهم باید در وجود افراد به عنوان یک از اصل اساسی و ضروری نهادینه شود.
در ادامه این مراسم « میشل» و « زینب الحربی» دو تبعه ونزوئلایی و تونسی که به دین مبین اسلام گرویده بودند نیز پیرامون توصیه و تاکیدان دین اسلام درخصوص عفاف و حجاب به ایراد سخن پرداختند.
در این مراسم شماری از مسئولان، مدیران و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمانها و مراکز تابعه نیز حضور داشتند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.