امر به معروف و نهی از منکر با صدور بخشنامه محقق نمی شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر نظرپور معاون اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم و عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم گفت: نکته مهم در اجرای امر به معروف و نهی از منکر این است که در ابتدا مسئولان و مدیران ما شرعا و قانونا خود اموری را که به آن امر یا از آن نهی شده اند، رعایت کنند تا در گام های بعدی بتوانیم از جامعه هم همین انتظار را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم همه مسئولیت کار را به یک حوزه اداری بسپاریم، نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد گفت: باید در همه زمینه ها از صرفه جویی در امر مصرف انرژی گرفته تا استفاده و مصرف کاغذ در دستگاه ها، امر به معروف و نهی از منکر را توسعه دهیم.

معاون اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم افزود: امر به معروف و نهی از منکر تنها با صدور اطلاعیه یا بخشنامه محقق نمی شود، بلکه باید قدم اصلی را از خودمان در هر مقام یا مسئولیتی که هستیم، برداریم.

در ادامه دکتر غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به اجرای دوره جدید فعالیت‌های این شورا در وزارت علوم، گفت: در این دوره نگاه جدیدی را آغاز کرده‌ایم و تلاش می کنیم در گام نخست به شکل گیری شورا، تقویت آن در حوزه ستاد وزارت علوم و سپس در سازمان‌های وابسته و در نهایت در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کار در این زمینه را با قوت جلو ببریم.

در ادامه این نشست هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه امربه معروف از مهم ترین امور شهروندی است و باید به فرهنگ تبدیل شود، گفت: ما در این برهه زمانی نیاز داریم تا دانشگاه ها در این مقوله ورود کنند و با ادبیات جدید و از طریق همایش های علمی در گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نقشی آفرینی کنند.

وی به الگوی موفق فرهنگ سازی در دوران دفاع مقدس در خصوص جهاد و مبارزه با دشمنان اشاره کرد و گفت: امروز هم نیاز داریم برای گسترش و توسعه امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ سازی کرده و این حوزه را برای مخاطبان جذاب کنیم.

هاشمیان با اشاره به ابعاد دیگر اجرای امر به معروف و نهی از منکر، افزود: گام بعدی الگو سازی در جامعه و علمی سازی بحث امر به معروف و نهی از منکر است و باید در دستگاه های دولتی به گونه ای عمل کنیم که امر به معروف و نهی از منکر و نقد و نقد پذیری یک مهارت اداری شود و تلاش کنیم معروف های پیشران را معرفی و احیا و منکرهای فلج کننده را توسط کارگروه ها مشخص کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی از اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر خواست تا هریک مانند بازویی قدرتمند برای رئیس این شورا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عمل کنند و توانمند سازی، هویت بخشی و اثر بخشی شورا را از اولویت های کاری خود قرار دهند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.