امر به معروف و نهی از منکر در میان افراد مرده است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی در هفتمین شب از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی، در خصوص روحیه انقلابی و موحد بودن و ارتباط آن با رسیدن به ظهور و مهدویت، اظهار کرد: انقلابی به کسی گفته می‌شود که تغییر را به راحتی می‌پذیرد و هدفمند و هدفدار عمل می‌کند.

وی افزود: باید هدف را بدانید و به آن سمت بروید در غیر این صورت از مسیر منحرف خواهید شد.

آقاتهرانی با اشاره به اینکه حق‌مداری برای فرد انقلابی مهم است، تصریح کرد: فرد انقلابی حق را ضایع نمی‌کند و مقید است، در دوران پیامبر به دنبال پیامبر و در دوران غیبت ولی‌فقیه برای آن فرد مهم است.

وی گفت: سیاست برخی از افرادی گام به گام و پله پله است نشان‌دهنده انقلابی نبودن آن‌ها است زیرا فرد انقلابی مجاهد است، بنابراین باید مجاهدانه عمل کرد.

آقاتهرانی ادامه داد: فرد انقلابی حق و اهل حق را می‌شناسد و حق‌مدار عافیت طلب نیست بنابراین اصل بندگی است.

وی با بیان اینکه اسلام و انقلاب اگر به درستی تبیین شود، گم شده یکدیگر هستند، بیان کرد: متاسفانه برخی از مسئولان حرف خود را مطرح می‌کنند به همین دلیل است که کارها به درستی انجام نمی‌شود بنابراین باید واقعیت‌ها را بازگو کرد.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: انسان انقلابی، منافق نیست بنابراین باید تلاش کرد تا انقلابی شد به این معنا که نخست سمت و سوی درست را مشاهده و به آن سمت حرکت کرد.

وی گفت: در میان برخی از سیاسیون بحث در خصوص ماندن یا نماندن نظام است که عده‌ای تاکید بر نبودن نظام را دارند و عده‌ای بیان می‌کنند نظام تا زمانی که مفید است پایدار باشد که در این میان اعتقاد ما حفظ نظام و انقلاب و متصل شدن آن تا زمان ظهور امام زمان است.

آقاتهرانی افزود: سخت است در بزنگاه‌ها خود را ساخت، باید اکنون خود را بسازیم، اگر روزی فریاد حضرت بلند شود و انسان خود را نساخته باشد دیر است زیرا در آن هنگام روبروی امام خود می‌ایستد.

وی گفت: معاویه سه ابزار داشت و اکنون هم عده‌ای سه ابزار تبلیغ، تطمیع یا تهدید را دارند که باید مواظبت کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر فردی در هر جایگاهی، باید با اشرافی‌گری و رانت‌خواری مخالفت کند، متاسفانه یکی از ایراداتی که وجود دارد این است که امر به معروف و نهی از منکر در میان افراد مرده است که وظیفه داریم آن را بیان کنیم.

آقاتهرانی بیان کرد: گاهی اوقات در انتخابات فردی موفق به کسب آرا بیشتر می‌شود که پول بیشتری را هزینه کرده باشد و اکنون برخی از افراد را با پول می‌خرند بنابراین باید برای انقلابی ماندن نترسید، تهدید و تطمیع نشد و برای گول نخوردن باید مراقبت کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.