دشمن به دنبال تحمیل اسلام بدون امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان  از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی عصر دیروز (۷ مرداد) در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر فردوس اظهارداشت: دشمن در زمینه مسائل فرهنگی به دنبال نفوذ است که باید مراقب حیله دشمن بود.

وی با بیان اینکه در همه امور پیشگیری مقدم بر درمان است، افزود: در مسائل فرهنگی هم همینطور است لذا باید مراقب نفوذ ویروس های فرهنگی بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر آفتی در مسائل فرهنگی نفوذ کند، می تواند در آینده دردسر ساز شود، گفت: نفوذ دشمن در تمامی مسائل فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی وجود دارد و باید مواظب بود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر جلوی مفاسد اقتصادی گرفته نشود، در آینده مشکل ساز می شود، گفت: در مورد مسائل سیاسی هم اگر جلوی نفوذ دشمن را نگیریم بعدها هزینه زیادی باید برای حل موضوع باید بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر اوجب واجبات هستند، ادامه داد: دشمنان همواره به دنبال تحمیل اسلام بدون امر به معروف و نهی از منکر و جهاد به مسلمانان بوده و هستند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اگر زمانی که یک مشکل جزیی پیش آمد بلافاصله حل نکنیم، شایع پیدا می کند، افزود: اگر جلوی منکرات را نگیریم، بعدها باید برای آن هزینه بدهیم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که انسان های فاسد در دنیا باشند، امر به معروف هم باید صورت گیرد، گفت: رخ بر بستن امر به معروف از جامعه، ورود فساد به خانه ها را به همراه دارد و چنانچه فساد در زن ها حاصل شود، جوانان فاسد می شوند و این می تواند غیرت جوانان را از آنها بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: زمانی که فساد در جامعه گسترده شد، به راحتی جای شهید و جلاد را عوض خواهند کرد و غیرتی برای دفاع از مقدسات وجود نخواهد داشت.

آیت الله عبادی با اشاره به سقوط اندلس در نتیجه بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر، اظهارداشت: دشمن وقتی براندلس مسلط شد، ابتدا نوکران و نفوذی های خود را به قتل رساند و سپس به زن و کودک مردم هم رحم نکرد و دست به جنایتی زد که در تاریخ کمتر سراغ داریم، لذا امروز باید از این تاریخ درس عبرت بگیریم.

وی با بیان اینکه هیچ امری مقدس تر از امر به معروف و خدمتی بالاتر از این فریضه نیست، گفت: با آموزش لازم و برخورد درست امر به معروف صورت گیرد و این فریضه الهی طوری باشد که فرد احساس نکند آقا بالاسر هستید؛ بلکه شما را دلسوز خود بداند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.