ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از ظرفیت ریش سفیدان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری میزان معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: بیشتر پرونده‌هایی که در شورا‌های حل اختلاف مطرح می‌شود به صورت ریشه‌ای حل و فصل می‌شود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در همایش معتمدان و ریش سفیدان در دلگان، اظهار کرد: با توجه به اینکه جوانان و مردم منطقه ارتباط مستقیم با بزرگان و معتمدان و ریش سفیدان دارند در بحث امر به معروف و نهی از منکر نیز باید از وجود بزرگان و ریش سفیدان کنیم.

وی با اشاره به نقش بزرگان و معتمدان در امنیت پایدار در منطقه نیز گفت: اگر بگوییم فقط پلیس می‌تواند امنیت را برقرار کند اشتباه است امنیت در گرو این است تمام شهروندان منطقه دست در دست هم دهند تا امنیت برقرار شود همچنین بزرگان در این زمینه نقش بسزایی می‌توانند داشته باشند.

وی گفت: دشمن از اختلافی که بین سران و قبایل باشد لذت می‎برد و به دنبال نا امنی است؛ امروز باید همه باید دست در دست هم دهیم و همه صدای واحد شویم تا ضمن برقراری امنیت پایدار سرمایه و سرمایه گذار نیز به منطقه ورود کنند.

وی گفت: بیشتر پرونده‌هایی که در شورا‌های حل اختلاف مطرح می‌شود به صورت ریشه‌ای حل و فصل می‌شود که اجر معنوی بسیار برای این کار و خدمت در نظر گرفته شده است.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.