فرماندار رباط کریم:

برپایی نماز اول وقت در هیئات عزاداری بهترین امر به معروف است

فرماندار رباط کریم با بیان این که برپایی نماز اول وقت در هیئات عزاداری بهترین امر به معروف است، خواستار اقامه اول وقت این فریضه دینی در هیئات عزادری رباط کریم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی ساداتی ظهر سه شنبه در همایش « پیام آوران عاشورا» طی سخنانی گفت: انقلاب اسلامی با زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا بعد از ۱۴۰۰ سال با رهبری امام راحل به پیروزی رسید.

فرماندار رباط کریم، اضافه کرد: همه مردم مهمان در ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) سفره اباعبدالله الحسین(ع) هستند و باید بسترهای مناسب برای جذب و شرکت جوانان و نوجوانان در عزای حسینی فراهم شود.

وی، هدف از قیام حضرت سیدالشهدا(ع) را امر به معروف و نهی از منکر بیان و ابراز داشت: نماز را در هیئات و به خصوص روز عاشورا اول وقت برگزار کنید که خود بهترین معروف است.

ساداتی گفت: پاسداری از پیام های عاشورا و دستاوردهای شهدا حرکتی فرهنگی است که باید در ایام محرم مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار رباط کریم عزاداری های ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) را اقدامی زینبی و سجادی توصیف کرد و گفت: این عزاداری ها از سوی عاشقان اباعبدالله(ع) و به طور خودجوش برگزار می شود، که باید قدر این عشق و علاقه را دانست.

بر اساس این گزارش، در ادامه مراسم، که با حضور مسئولین و امنا هیئات مذهبی برگزار شد، طاهر رحیمی، مداح اهل بیت(ع) در رثای امام حسین(ع) به روضه خوانی پرداخت.


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی ازمنکر دعوت به اسلام است

حجت الاسلام نعیم اربابی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.