تبری از دشمنان نظام، بهترین نوع نهی از منکر است

 

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه برنامه‌های عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) درباره امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند مفید باشد اظهارداشت: ما با روضه‌ها و سخنرانی‌هایمان می‌خواهیم به دین اسلام کمک کنیم.

وی ادامه داد: اگر نهضت عاشورا هر سال پررونق‌تر و پرشورتر از سال‌های گذشه برگزار می‌شود به واسطه این هیئت‌ها و دسته‌جات است. این هیئات عزاداری هستند که نام و یاد امام حسین (ع) را زنده نگه داشته‌اند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با یادآوری اینکه ماه محرم فرصت بزرگ تبلیغی برای روحانیون، علما و مداحان به شمار می‌آید، بیان کرد:  برای نشر آموزه‌های متعالی اسلام باید امسال دست به دست هم دهیم و برای اولین‌بار عزاداری‌های ماه محرم را از مسجدها آغاز کنیم و یا دسته‌جات عزاداری را به مسجد ختم کنیم.

امام جمعه تبریز در ادامه با انتقاد از هیئت امنای برخی مساجد، تصریح کرد: اینکه هیئت امنای مساجد به هیئات عزاداری میدان نمی‌دهند موجب می‌شود آن‌ها به ساخت حسینیه‌ها روی آورند. باید فضایی فراهم شود تا کودکان و جوانان حضور پررنگی در مساجد داشته باشند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه در کشور ما فرصت‌های تبلیغی فراوان وجود دارد، افزود: ایام فاطمیه، ایام محرم  و ماه مبارک رمضان هست که زمینه نشر دین اسلام را فراهم می‌کنند. در این ایام فضای معنوی خاص بر جغرافیای شیعه حاکم است به همین خاطر باید محتواهای سازنده و اثرگذار در این ایام عرضه شوند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از مفاهیم قرآنی در مراسم‌های ایام محرم، خاطرنشان کرد: تبلیغ و تشویق به تدبر و فهم قرآن،  بیان احکام شرعی در منبرها و طرح مسائل شرعی در جلسات از جمله وظایف خطیر روحانیون به شمار می رود.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.