آیت‌الله علما؛

امر به معروف و نهی از منکر نوعی تربیت و مراقبت است

امر به معروف و نهی از منکر یک امر فطری و منطقی است و تمام ادیان روی آن تاکید کرده‌اند و اسلام به صورت ویژه‌ای به آن پرداخته است و آن را به عنوان یک فریضه و امر واجب تلقی کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تقریب، “آیت‌الله شیخ مصطفی علما” نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص فلسفه قیام امام حسین(ع)، اظهار داشت: امام حسین (ع) در راه انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و خود و تمام خانواده‌اش را در راه امر به معروف و نهی از منکر فدا کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر، گفت: نفس انسان طغیانگر است و سرکشی می‌کند، باید آن را تربیت و مهار کرد و امر به معروف و نهی از منکر نوعی تربیت و مراقبت است.
وی با اشاره به این مهم که تمام متن قرآن کریم مایه تربیت و امر به معروف و نهی از منکر است، تاکید کرد: تمام پیامبران برای تربیت انسان‌ها مبعوث شده‌اند و کامل‌ترین نسخه تربیتی برای انسان قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) است که شاگردانی مانند امام خمینی (ره) در عصر ما تربیت کرده‌اند.
علما افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک امر فطری و منطقی است و تمام ادیان روی آن تاکید کرده‌اند و اسلام به صورت ویژه‌ای به آن پرداخته است و آن را به عنوان یک فریضه و امر واجب تلقی کرده است.


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.