معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران

شایسته‌ترین طرح برای اصلاح جامعه اجرایی کردن قوانین امر به معروف و نهی از منکر است

برگزاری دوره‌هایی به منظور تبیین احکام امر به معروف و نهی از منکر در یگان‎ها، شایسته‌ترین طرح برای اصلاح امور جامعه اجرایی کردن قوانین و احکام امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری میزان– معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران گفت: نیرو‌های مسلح طبق برنامه زمان بندی شده افراد متخصص و کارشناس را جهت برگزاری دوره‌هایی به منظور تبیین احکام امر به معروف و نهی از منکر و قوانین نیرو‌های مسلح به داخل یگان‌ها می‌فرستد.

اجرای قانون نوعی معروف است و موجب جلوگیری از منکرات می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به‌ مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر حجت الاسلام والمسلمین قدرت الله علیزاده معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران و رئیس شعبه اول دادگاه نظامی یک استان مازندران در مورد لزوم اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: به کارگیری نیرو‌ها بر اساس توان و تخصص آن‌ها و اجرای بجا و به‌موقع قانون، معروف محسوب و موجب جلوگیری از منکرات خواهد شد. اجرای قانون، ضامن گسترش معروفات و تأمین کننده اخلاق و فرهنگ صحیح، اقتصاد سالم، سیاست مدبرانه و یک جامعه با نشاط، پرانگیزه، متعهد، حق محور، پویا و قدرتمند خواهد بود.

وی ادامه داد: هر دستگاه دولتی به اندازه لازم امکانات و توان کافی در جهت گسترش معروفات و جلوگیری از منکرات را دارد، ولی آنچه موجب عدم استفاده دستگاه‌ها از این امکانات می‌شود ضعف مدیریت تشکیلات است.

معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران تصریح کرد: شایسته‌ترین طرح برای اصلاح امور جامعه، اجرایی کردن قوانین و احکام امر به معروف و نهی از منکر است. اگر جامعه می‌خواهد به ارزش‌های والای انسانی، اخلاق مترقی، فرهنگ متمدن و استقلال سیاسی و ایده‌آل برسد راهی جز اجرایی کردن قوانین امر به معروف و پیاده کردن آن در زندگی روزمره ندارد.

وی با اشاره به موانع گسترش فرهنگ اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه گفت:عدم اعتقاد مسئولان مربوطه در اجرایی کردن قوانین امر به معروف و نهی از منکر، بی تفاوتی بخشی از مردم به اجرایی شدن امر به معروف، نقشه‌های استکبار جهانی جهت جلوگیری از گسترش امر به معروف و نهی از منکر و گسترش فرهنگ ابتذال و بی بند و باری که سوغات دنیای غرب و دشمنان اسلام است، با استفاده از برنامه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی از جمله این موانع است.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده گفت: آمران به معروف باید از بین افراد دلسوز و خیرخواه، آگاه به‌احکام معروف و روان شناس و موقعیت شناس و جامعه شناسی انتخاب شود و آموزش‌های لازم را دیده باشد. همچنین باید مؤمن و معتقد به امر به معروف و نهی از منکر باشند تا حرف آنان در دل‌ها تأثیر بگذارد.در تذکر لسانی، از الفاظ معروف و جذاب با لحن و بیان مناسب، توأم با متانت استفاده کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح معتقد است که پیشگیری بهتر از درمان است؛ لذا برای تنویر افکار عمومی نیرو‌های مسلح  طبق برنامه زمان بندی شده افراد متخصص و کارشناس را جهت برگزاری دوره هایی به منظور تبیین احکام امر به معروف و نهی از منکر و قوانین نیروهای مسلح به داخل یگان ها می فرستد.

منبع خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.