معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران

شایسته‌ترین طرح برای اصلاح جامعه اجرایی کردن قوانین امر به معروف و نهی از منکر است

برگزاری دوره‌هایی به منظور تبیین احکام امر به معروف و نهی از منکر در یگان‎ها، شایسته‌ترین طرح برای اصلاح امور جامعه اجرایی کردن قوانین و احکام امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری میزان– معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران گفت: نیرو‌های مسلح طبق برنامه زمان بندی شده افراد متخصص و کارشناس را جهت برگزاری دوره‌هایی به منظور تبیین احکام امر به معروف و نهی از منکر و قوانین نیرو‌های مسلح به داخل یگان‌ها می‌فرستد.

اجرای قانون نوعی معروف است و موجب جلوگیری از منکرات می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به‌ مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر حجت الاسلام والمسلمین قدرت الله علیزاده معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران و رئیس شعبه اول دادگاه نظامی یک استان مازندران در مورد لزوم اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: به کارگیری نیرو‌ها بر اساس توان و تخصص آن‌ها و اجرای بجا و به‌موقع قانون، معروف محسوب و موجب جلوگیری از منکرات خواهد شد. اجرای قانون، ضامن گسترش معروفات و تأمین کننده اخلاق و فرهنگ صحیح، اقتصاد سالم، سیاست مدبرانه و یک جامعه با نشاط، پرانگیزه، متعهد، حق محور، پویا و قدرتمند خواهد بود.

وی ادامه داد: هر دستگاه دولتی به اندازه لازم امکانات و توان کافی در جهت گسترش معروفات و جلوگیری از منکرات را دارد، ولی آنچه موجب عدم استفاده دستگاه‌ها از این امکانات می‌شود ضعف مدیریت تشکیلات است.

معاون دستگاه‌های نظامی ستاد امر به معروف مازندران تصریح کرد: شایسته‌ترین طرح برای اصلاح امور جامعه، اجرایی کردن قوانین و احکام امر به معروف و نهی از منکر است. اگر جامعه می‌خواهد به ارزش‌های والای انسانی، اخلاق مترقی، فرهنگ متمدن و استقلال سیاسی و ایده‌آل برسد راهی جز اجرایی کردن قوانین امر به معروف و پیاده کردن آن در زندگی روزمره ندارد.

وی با اشاره به موانع گسترش فرهنگ اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه گفت:عدم اعتقاد مسئولان مربوطه در اجرایی کردن قوانین امر به معروف و نهی از منکر، بی تفاوتی بخشی از مردم به اجرایی شدن امر به معروف، نقشه‌های استکبار جهانی جهت جلوگیری از گسترش امر به معروف و نهی از منکر و گسترش فرهنگ ابتذال و بی بند و باری که سوغات دنیای غرب و دشمنان اسلام است، با استفاده از برنامه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی از جمله این موانع است.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده گفت: آمران به معروف باید از بین افراد دلسوز و خیرخواه، آگاه به‌احکام معروف و روان شناس و موقعیت شناس و جامعه شناسی انتخاب شود و آموزش‌های لازم را دیده باشد. همچنین باید مؤمن و معتقد به امر به معروف و نهی از منکر باشند تا حرف آنان در دل‌ها تأثیر بگذارد.در تذکر لسانی، از الفاظ معروف و جذاب با لحن و بیان مناسب، توأم با متانت استفاده کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح معتقد است که پیشگیری بهتر از درمان است؛ لذا برای تنویر افکار عمومی نیرو‌های مسلح  طبق برنامه زمان بندی شده افراد متخصص و کارشناس را جهت برگزاری دوره هایی به منظور تبیین احکام امر به معروف و نهی از منکر و قوانین نیروهای مسلح به داخل یگان ها می فرستد.

منبع خبر


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.