اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان یزد با اشاره به ماه محرم و هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر، بر احیاء و ترویج این دو فریضه مهم در جامعه تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، ” مجید کرباسی ” در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل که به مناسبت دهه اول ماه محرم  برگزار شد، امر به معروف و نهی از منکر را از فرائض مهم دینی و اجتماعی دانست و افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ این فریضه الهی وظیفه همگانی است و هر مسلمانی وظیفه دارد در این زمینه  تلاش کند.

وی با بیان اینکه عمل به این فریضه الهی در این اسلام مورد تاکید قرار گرفته است اظهار  داشت: ترویج و اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و به خصوص بخش های دولتی باید مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد و در این زمینه فرهنگ سازی لازم انجام شود.

وی اضافه کرد: در قرآن، روایات، احادیث و سخنان بزرگان دینی عمل به امر به معروف و نهی از منکر سفارش شده و همه ما وظیفه داریم در جهت ترویج آن تلاش کنیم.

در این نشست در خصوص برنامه ها و فعالیت های شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در دهه اول ماه محرم بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی گرفته شد.

اطلاع رسانی و تبیین نقش و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر، فضای سازی محیطی، فعالیت های فرهنگی و تبلیغاتی، تجلیل از آمرین یه معروف و ناهیان از منکر، برگزاری مراسم زیارت  عاشورا ، سخنرانی ، اطلاع رسانی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، فضای سازی اداری و فعالیت های فرهنگی و دینی از جمله برنامه های این اداره در دهه اول ماه محرم می باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.