مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان:

دفاع مقدس نمود عینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان دفاع مقدس را نمود عینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: بسیاری از توفیقات نظام اسلامی در حال حاضر نیز نتیجه ایثار و از خودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگران است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه گیلان، فاطمه رفیعی در نشست با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان، اظهار کرد: دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هشت ساله به عنوان سند استقامت و پایداری ایرانیان در صحیفه تاریخ و خاطره زمان ثبت و ضبط است.

وی با بیان اینکه شهادت طلبی ریشه در اسلام و قرآن دارد، افزود: ملتی که شهادت را سعادت می داند پیروز است و ما در حقیقت، انقلاب اسلامی، استقلال و نظام را از برکت خون پاک شهدای عزیزمان داریم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان خون شهیدان را تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است.

این مقام مسئول تحریف و فراموشی را یکی از آسیب های جدی در حوزه دفاع مقدس دانست که دشمنان تلاش می کنند از این طریق بین نسل جوان و این ارزش ها فاصله بیندازند و گفت: همه وظیفه داریم آثار و ارزش های دفاع مقدس را به روش های مختلف فرهنگی، هنری، حرکت های اجتماعی و عمومی و… حفظ نماییم و باید به دنبال شناسایی فرصت ها، چالش ها و موانع راه برای جوانان و جامعه باشیم.

رفیعی با تصریح بر اینکه بحث حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس می تواند بسیار راهگشا و کمک کننده باشد، ادامه داد: مقام شهدا خیلی دور از دسترس نیست. آنها نیز افرادی مانند ما بودند، اما طبق باور و اخلاص هر آنچه داشتند تقدیم بارگاه الهی نمودند لذا باید این ارزش ها را حفظ کرد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر با شناختی که در افراد جامعه نسبت به نیکی ها و بدی ها ایجاد می کند، به حفظ ارزش ها و هنجارهای موجود در جامعه می انجامد.

مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان دفاع مقدس را نمود عینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: بسیاری از توفیقات نظام اسلامی در حال حاضر نیز نتیجه ایثار و از خودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگرانی است که در طول آن سال‌ها در عرصه دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن از جان خود گذشتند.

رسول جلایی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز، درخصوص ارکان و ساختار بنیاد توضیحات مبسوطی ارائه کرد و یادآور شد: ماموریت اصلی این بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت می باشد.

وی بر شناسایی افرادی که در دفاع مقدس بوده و در آمارها موجود نمی باشند تاکید کرد و افزود: یکی از کارهایی که ما در استان ها سامان می دهیم، شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است و برای انجام کارها از هماهنگی استفاده می کنیم

جلایی همچنین به کمیته زنان و دفاع مقدس که یکی از چندین کمیته این بنیاد می باشد اشاره و تاکید کرد: امور مرتبط با بانوان در دفاع مقدس از طریق این کمیته پیگیری می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسائل فرهنگی روش‌های جدیدی اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خانه ملت؛ احمد مازنی با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.