مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان:

دفاع مقدس نمود عینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان دفاع مقدس را نمود عینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: بسیاری از توفیقات نظام اسلامی در حال حاضر نیز نتیجه ایثار و از خودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگران است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه گیلان، فاطمه رفیعی در نشست با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان، اظهار کرد: دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هشت ساله به عنوان سند استقامت و پایداری ایرانیان در صحیفه تاریخ و خاطره زمان ثبت و ضبط است.

وی با بیان اینکه شهادت طلبی ریشه در اسلام و قرآن دارد، افزود: ملتی که شهادت را سعادت می داند پیروز است و ما در حقیقت، انقلاب اسلامی، استقلال و نظام را از برکت خون پاک شهدای عزیزمان داریم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان خون شهیدان را تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است.

این مقام مسئول تحریف و فراموشی را یکی از آسیب های جدی در حوزه دفاع مقدس دانست که دشمنان تلاش می کنند از این طریق بین نسل جوان و این ارزش ها فاصله بیندازند و گفت: همه وظیفه داریم آثار و ارزش های دفاع مقدس را به روش های مختلف فرهنگی، هنری، حرکت های اجتماعی و عمومی و… حفظ نماییم و باید به دنبال شناسایی فرصت ها، چالش ها و موانع راه برای جوانان و جامعه باشیم.

رفیعی با تصریح بر اینکه بحث حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس می تواند بسیار راهگشا و کمک کننده باشد، ادامه داد: مقام شهدا خیلی دور از دسترس نیست. آنها نیز افرادی مانند ما بودند، اما طبق باور و اخلاص هر آنچه داشتند تقدیم بارگاه الهی نمودند لذا باید این ارزش ها را حفظ کرد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر با شناختی که در افراد جامعه نسبت به نیکی ها و بدی ها ایجاد می کند، به حفظ ارزش ها و هنجارهای موجود در جامعه می انجامد.

مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان دفاع مقدس را نمود عینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: بسیاری از توفیقات نظام اسلامی در حال حاضر نیز نتیجه ایثار و از خودگذشتگی‌های شهدا و ایثارگرانی است که در طول آن سال‌ها در عرصه دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن از جان خود گذشتند.

رسول جلایی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز، درخصوص ارکان و ساختار بنیاد توضیحات مبسوطی ارائه کرد و یادآور شد: ماموریت اصلی این بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت می باشد.

وی بر شناسایی افرادی که در دفاع مقدس بوده و در آمارها موجود نمی باشند تاکید کرد و افزود: یکی از کارهایی که ما در استان ها سامان می دهیم، شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است و برای انجام کارها از هماهنگی استفاده می کنیم

جلایی همچنین به کمیته زنان و دفاع مقدس که یکی از چندین کمیته این بنیاد می باشد اشاره و تاکید کرد: امور مرتبط با بانوان در دفاع مقدس از طریق این کمیته پیگیری می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.