خلفی زاده در نشست امر به معروف و نهی از منکر حوزه مهدیه ناحیه مرکزی یزد:

علت انحطاط و نابودی فرهنگ در غرب، عدم انجام امربه معروف و نهی از منکر است

خلفی زاده در نشست امر به معروف و نهی از منکر حوزه مهدیه ناحیه مرکزی یزد علت نابودی و از بین رفتن فرهنگ غرب عدم انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر است و اگر امریکا می‌خواهد متزلزل نشود باید به این فریضه توجه نماید و بنگرد که امام حسین (ع) چه کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج  از یزد، نشست امربه معروف و نهی از منکر حوزه مهدیه ناحیه مرکزی یزد در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور فرمانده و اعضای شورا برگزار شد.
“خلفی زاده” در این جلسه با اشاره به جان دادن ائمه در راه احیای فریضه امر به معرف و نهی از منکربر عادت دادن جسم به انجام کار‌های معنوی برای ایجاد زمینه پذیرش در روح تاکید نمود.
وی در تشریح گام‌های انجام این فریضه شناسایی معروفات و منکرات را اولین گام ان برشمرد؛ و هر انچه را که فطرت پاک انسان می‌پسندد را معروف و هر انچه را نمی‌پسندد منکر عنوان نمود.

مسئول امر به معروف حوزه با بیان اینکه رسیدن به خدا هدف خلقت انسان‌ها است، افزود:در انجام کار‌های تربیتی باید ملاک خداوند و خشنودی او باشد و نیت ما در انجام کار‌ها باید اجرای دستورات خداوند همراه با اراده و دلسوزی باشد.

ایشان در ادامه تشخیص اینکه چه کاری باید انجام دهیم را دومین گام این فریضه برشمرد و بر تهذیب نفس به وسیله دعا و تضرع و جلوگیری و مبارزه با خواهش‌های نفسانی سفارش نمود و خاطر نشان کرد:کسی که بنده خواهش‌های نفسانی خود باشد برای انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر مناسب نیست.

سخنران نشست با تصریح اینکه در صورت عدم امربه معروف و نهی از منکر سایر عبادات مانند نماز و حج نیز ازبین می‌رود با اشاره به ایه ۱۱۰ سوره ال عمران اظهار داشت: علت نابودی و از بین رفتن فرهنگ غرب عدم انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر است و اگر امریکا می‌خواهد متزلزل نشود باید به این فریضه توجه نماید و بنگرد که امام حسین (ع) چه کرده است.

همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.