مدیرکل بنیاد شهید گیلان:

امر به معروف و نهی از منکر به فرهنگ تبدیل شود

پاکاری، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به فرهنگ تبدیل شود، خاطرنشان کرد: اگر این فرهنگ در کشور پیاده شود، بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل و فصل شده و دیگر تکرار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایکنا از گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان امروز، ۲۹ مهر در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد استان، اظهار کرد: باید از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود فرهنگی در جهت احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم.

وی انقلاب اسلامی را یک امر به معروف دانست و افزود: اگر بخواهیم منویات امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدا زنده بماند باید امر به معروف و نهی از منکر انجام دهیم، زیرا بدون امر به معروف و نهی از منکر ادامه حیات انقلاب ممکن نیست.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به فرهنگ تبدیل شود، خاطرنشان کرد: اگر این فرهنگ در کشور پیاده شود که مردم امر به معروف و نهی از منکر را در زندگی خود جاری و ساری کنند، بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل و فصل شده و دیگر تکرار نخواهد شد.

پاکاری، مرحله اول امر به معروف و نهی‌ از منکر را قلبی، مرحله دوم را لسانی و مرحله سوم را عملیاتی دانست و گفت: باید امر به معروف و نهی ‌از منکر در تمام ابعاد نظام اسلامی اجرایی شود.

وی یادآور شد: ما برای زنده ماندن و دوری از نابودی باید امر به معروف و نهی‌ از منکر که حکم الهی و مکتب اهل بیت(ع) و همچنین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است را از خود و خانواده خود شروع کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.