حجت‌الاسلام قرائتی در یزد:

مدارس علمیه احیاگر فریضه «امر به معروف و نهی از منکر» باشند

استاد برجسته اخلاق گفت: طلاب در زمان تحصیل علوم حوزوی باید دروس حوزه را خوب بخوانند، برای زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشند و این سال‌های طلایی عمر خود را بیهوده هدر ندهند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در درس اخلاق که با حضور طلاب شهرستان یزد در مدرسه علمیه مصلی یزد برگزار شد، گفت: طلاب باید سعی کنند استدلال‌هایشان کوتاه باشد، چرا که امروزه سخنرانی‌های طولانی‌مدت دیگر جوابگو نیست و بهتر است که کوتاه و مفید باشد.

وی اظهار داشت: یادداشت‌برداری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که طلاب باید به آن توجه داشته باشند.

قرائتی ادامه داد: یادداشت‌برداری در زمان مطالعه سبب می‌شود که در کهنسالی این مطالب مهم و ارزشمندی که مطالعه کرده و در بسیاری از موارد نیز مورد نیاز فرد است فراموش نکند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه انسان باید به بهترین شکل از عمر خود استفاده کند، افزود: روحانیون در زمان طلبگی باید از زمان بیکاری خود به نحوی استفاده کنند که در آینده حسرت آن زمان‌ها را نخورند.

قرائتی همچنین در توصیه به طلاب خاطرنشان کرد: طلاب باید از تعطیلات خود کم کرده و بیشتر به امر مطالعه و تبلیغ دین بپردازند.

وی خطاب به طلاب یادآور شد: مطالبی که می‌خوانید باید به شکلی باشد که یا مشکلی از جامعه یا مشکلی از شخصی را حل کند تا بتوان گفت که این مطلب اثرگذار و مفید است.

این استاد اخلاق تصریح کرد: طلاب حوزه‌های علمیه باید برای خدا درس بخوانند، نماز شب را ترک نکنند، قرآن کریم را محور کار خود قرار دهند و در انجام مستحبات هم پیشقدم باشند.

قرائتی بزرگترین منکر روحانیون و طلاب را هدر دادن عمر دانست و عنوان کرد: طلاب در زمان تحصیل علوم حوزوی باید دروس حوزه را خوب بخوانند، ورزش کنند، برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشند و این سال‌های طلایی عمر خود را بیهوده هدر ندهند.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه مهم و ارزشمندی است که باید از مدارس علمیه آغاز شود و با این کار می‌توان آن را به سطح جامعه انتشار داد و آنگاه اثرات آن را دید.


همچنین ببینید

تکریم مسافران معلول درکارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر رانندگان اراکی

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف تکریم مسافران معلول درکارگاه آموزشی امر به معروف و نهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.