رییس سازمان بسیج:

امر به معروف باید با رویکرد ایجابی و ترویجی صورت گیرد

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این سازمان رویکردی جدید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در پیش می گیرد، گفت: در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نباید با برخورد سلبی اقدام کرد بلکه باید رویکرد ایجابی و ترویجی در پیش گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف سردار غلامحسین غیب پرور روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: سازمان بسیج مستضعفین مرکز امر به معروف و نهی از منکر را توسعه و با مجوز ستادکل نیروهای مسلح معاونت اجتماعی را تشکیل داده است.

وی افزود: پیش از این معاون فرهنگی اجتماعی در سازمان بسیج وجود داشت، اما از این پس معاونت اجتماعی به صورت مستقل عمل خواهد کرد و به زودی در رده های استانی و شهرستانی نیز معاونت اجتماعی مستقل خواهیم داشت.

به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفین این معاونت با رویکردی کاملا جدید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وارد می شود.

سردار غیب پرور با بیان اینکه نیروهای بسیج به منظور امر به معروف و نهی از منکر در خیابان ها نیز فعالیت خواهند کرد، گفت: در حوزه جرایم مشهود بسیج به عنوان ضابط دستگاه قضایی وارد می شود.

وی خاطرنشان کرد: در بخش امر معروف و نهی از منکر به دنبال رویکرد ایجابی، تبلیغاتی و ترویجی هستیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امور بسیج با بیان اینکه باید در این زمینه به مساجد اهمیت بیشتری داده شود، تاکید کرد: ما نیازمند هسته های فرهنگی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هستیم که با محوریت مساجد در جامعه رسوخ کنند.

سردار غیب پرور تصریح کرد: باید افرادی که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به کارگیری می شوند با موضوع و راه های تبلیغ به خوبی آشنا باشند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.