بسیاری از بلایا نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر است

حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی صدر با اشاره به اهمیت احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، و آثار و پیامدهای ترک این واجب الهی، گفت: کسی که امر به معروف ونهی از منکر را ترک کند، شریک در گناه دیگران است و این عمل مانع استجابت دعاهایش می شود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی صدر، در جمع مدیران و مسئولین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت:  گناهان دارای دو تأثیر دنیوی و اخروی هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام افزود: محرومیت از رزق و روزی، فقر، سلب نعمت از انسان، بیماری، کوتاهی عمر، خشکسالی، نزول بلایا، عدم ایمنی از حوادث، پذیرفته نشدن اعمال نیک، ترس از مرگ، بی حیایی، از بین رفتن لذت و شیرینی عبادات، برخی از نتایج و آثار دنیوی و اخروی گناهان می باشد.

وی، به اهمیت احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، نیز اشاره کرد و با اشاره به آثار و پیامدهای ترک این واجب الهی، گفت: کسی که امر به معروف ونهی از منکر را ترک کند، شریک در گناه دیگران است و این عمل مانع استجابت دعاهایش می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر، تصریح کرد: دوری از رحمت الهی، دگرگونی ارزش های اسلامی از پیامدهای ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی، تصریح کرد: گناهان کوچک و بزرگ با هم تفاوتی ندارند، و نباید هیچ گناهی را کوچک بشماری. بسیاری از گرفتاری ها و بلایا ماحصل گناهانی است که انسانها مرتکب می شوند.

تشریح برنامه های کاری، تأکید بر اهمیت نظم و انضباط اداری و سازمانی، اهمیت اجرای مأموریت های محوله بر اساس شرح تفصیلی برنامه ها، از دیگر بخش های سخنان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام بود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف از وظایف حکومت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.