امر به معروف و نهی از منکر به عنوان پاسگاه مرزی صیانت از ارزش هاست

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر از این فریضه الهی به عنوان پاسگاه مرزی صیانت از ارزش ها نام برد و گفت: براي صيانت از ارزش هاي اخلاقي،سياسي، فرهنگي،اقتصادي و اجتماعي در برابر بمباران فساد،بي بند و باري و رذايل اخلاقي بايد انقلابي در امر به معروف و نهي از منکر برپا کنيم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت الله”کاظم صدیقی”درکارگاه “توانمندسازی آمران به معروف و ناهیان از منکر یگان ها و بیمارستان های ناجا”، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الثانی اظهار کرد: خداوند دین را مایه ثبات و رونق زندگی بشر قرار داده و امر به معروف و نهی از منکر جزء قوانین نادر الهی است که بقای ثبات اجتماعی،خانوادگی و حتی انقلاب را تضمین می کند.

وی با بیان اینکه جامعه به مثابه کشتی است و مردم، سرنشینان این کشتی هستند، افزود: در جامعه ای که مردم نسبت به خوبی ها و بدی های یکدیگر حساس نباشند هرج و مرج در آن جامعه حاکم شده و ثبات آن  به خطر می افتد.

امام جمعه موقت تهران، از جمله  ویژگی های مومن را که قرآن برآن تاکید دارد مراقبت از واجب  امر به معروف و نهی از منکر ذکر  و خاطرنشان کرد: خداوند قبل از مومنان از منافقان سخن به میان آورده است که به دنبال ایجاد آفت و به فساد کشیدن جامعه هستند؛ یعنی ابتدا آسیب را به ما نشان می دهد سپس راه درمان را به ما معرفی می کند آنجا که از مومنان به عنوان امران به معروف و ناهیان از منکر و به عبارتی درمانگران یاد می کند.

آیت الله صدیقی در ادامه مبارزه با ظالمان و حاکمان جاعل از هر طیفی که باشند را تکلیف آحاد جامعه ایمانی برشمرد و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در برابر حاکمان حق شماست از این حق خود استفاده کنید.

وی با نقل این حدیث از پیامبر عظیم الشان که”خداوند مومن بی دین را دوست ندارد”بیان کرد:مومن بی دین مصداق کسی است که امر به معروف و نهی از  منکر نمی کند و از حق خود برای تذکر،اعتراض، ارشاد و هدایت افراد استفاده نمی کند و تا پایمال شدن این حق سکوت می کند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه از  امر به معروف و نهی از منکر به عنوان  پاسگاه مرزی صیانت از ارزش ها تعبیر و تصریح کرد: برای صیانت از ارزش های اخلاقی، سیاسی، فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی و مقابله با بمباران فساد، بی بند و باری و رذایل اخلاقی باید انقلابی در امر به معروف و نهی از منکر برپا کنیم، همه مردم  باید با تمام قوا به صحنه بیایند و تک تک افراد جامعه آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امربه‌معروف در حقیقت نوعی بیان برای اصلاحِ عیب تخلف از قانون شرع است

آیت الله اراکی گفت: قرآن کریم می‌فرماید حکومت باید با خواسته مردم باشد. اما اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.