امر به معروف و نهی از منکر سبب کاهش بی حجابی شده است

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در گفتگویی با انتقاد از برگزاری حجم بالای کنسرت در  شهر رامسر گفت: دلیل برگزاری حجم بالای کنسرت رویکرد فرهنگی دولت در شهر گردشگری بوده تا فضای بازتر را ایجاد کند و ارتباطی به دستگاه های مذهبی و معنوی شهر مانند حوزه ها و امام جمعه ندارد و مسیری برای دریافت مجوز در اداره کل ارشاد دارد که طی می شود.

وی افزود: به عنوان امام جمعه موافق برگزاری کنسرت در حجم بالا نیستم و تصمیم گیری در حوزه های مختلف متناسب با نیاز جامعه بوده و در این شهر در زمانی که پیک مسافر و گردشگر وجود دارد حجم بالای کنسرت پاپ که به نوعی کار فرهنگی تجاری تلقی می شود نیاز نیست.

رضایی تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر و استان باید در این خصوص توجه تا متناسب با نیاز جامعه مجوزات را صادر کنند و در حوزه توسعه فرهنگ موسیقی و هنری کشور ما صاحب ظرفیت موسیقی پاپ نبوده و باید به موسیقی سنتی و ترکیبی بها داده شود.

وی گفت: کنسرت ها سبب توسعه نشاط اجتماعی بوده و توسعه موسیقی باید بصورت یک جانبه دنبال نشود و در مناسبتها کنسرت های فاخر سنتی اجرا شود تا به صورت متوازن تصمیم گیری و اجرا شود.

امام جمعه رامسر بی حجابی را سبب ناهنجاری اجتماعی عنوان کرد و افزود: بی حجابی زیبنده نظام و جامعه اسلامی نیست و بسیاری از مسائل مربوط به فرهنگ عمومی یک شهر نیست و در تمامی نقاط کشور وجود دارد و ریشه در فضای فرهنگی در کل کشور دارد و صدا و سیما و رسانه ها و توسعه و گسترش شبکه های ماهواره ای و در دسترس بودن آن برای مردم بدون نظارت و فیلتر خاصی سبب تاثیر گذاری بر جامعه می شود.

وی با اشاره به اینکه زنان متدین و با حجاب اهل گشت و گذار در کوچه و خیابان نیستند و به لحاظ کثرت نشان می دهند که رامسر شهر با حجابی است گفت: حضور افراد متدین در فضاهای تفریحی و ایجاد فضای مناسب توسط مسئولان و امر به معروف و نهی از منکر سبب کاهش بی حجابی شده و فرهنگ عمومی جامعه در عفاف و حجاب جدی تلقی شود.

وی با اشاره به اینکه با همه ظرفیتها و پتانسیلها، نیروهای ارزشی و معنوی در توسعه فرهنگی شهر کوشا باشیم تصریح کرد: رامسر شهر گردشگری بوده و ورود و خروج افراد با سلایق و تفکرات و نگاه های متفاوت باعث میشود یک شهر گردشگری در مسیر آسیب های فرهنگی و اجتماعی قرار بگیرد که باید با کمک اندیشمندان و فعالان عرصه رسانه و فرهنگ بتوانیم ثبات و وضعیت ثابتی از نظر فرهنگی ایجاد کنیم و سرمایه فرهنگی و اجتماعی را حفظ کرده و از آسیبهای اجتماعی نجات دهیم.

امام جمعه رامسر درباره عملکرد شورای فرهنگ عمومی گفت: از زمان شروع خدمتم با یک حالت گنگ، فشلی، بی حالی و بی رمقی در جلسات شورای فرهنگ عمومی مواجه شدم و به لحاظ ساختاری مسائلی وجود داشت که در بدو امر تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی دچار تزلزل بود و با رویکرد جدید این جلسات بصورت منظم انجام می شود.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی به صورت مشخص مسئله خاصی را دنبال نمی کند و در شکل دهی و ساختار آن کوشا هستیم و در جلسات موضوعات بر اساس آیین نامه و دستور العمل جدید جلسه تعیین و تبادل نظر می شود.

رضایی خاطر نشان کرد: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی نیاز به زمان دارد تا از لحاظ ساختاری آن را کاربردی کنیم و پس از گذشت چندین جلسه بسیاری از اعضای موثر و اصلی آن در جلسات شرکت نمی کنند که نیازمند ثبات و توجه اعضا جهت تحلیل و بررسی مسائل فرهنگی شهر هستیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.