نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از دانش لازم برخوردار باشند

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از دانش لازم برخوردار باشند، گفت: این افراد باید معروف ها و منکرها را به خوبی بشناسند.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر شنبه در جلسه تودیع و معارفه دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه الهی است و روایات فراوانی در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: وظیفه هر انسان مکلفی است که به این امر الهی جامعه عمل بپوشاند، حساسیت در اجرای معروفات داشته باشد و درمقابل منکرات بیایستد و در حد توان خود از منکرات جلوگیری کند.

امام جمعه کرمان امر به معروف و نهی از منکر را در نظام جمهوری اسلامی فریضه بسیار مهم دانست و افزود: همه فرایض به این فریضه الهی وابسته اند باید ساز و کاری دیده شود تا به صورت خاص افرادی این امر را در حد توان در جامعه ساری و جاری کنند.

علیدادی سلیمانی ادامه داد: تشکیلاتی به اسم امر به معروف و نهی از منکر سالها در کشور شکل گرفته است و امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جدی در سه محور پیگیری شود .

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از دانش لازم برخوردار باشند، افزود: این افراد باید معروف ها و منکرها را به خوبی بشناسند و به حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تسلط داشته باشند و راهکار و ساز و کار مناسب را بدانند.

وی گفت: در مرحله دوم باید مجموعه های به صورت مستقیم این امر بسیار مهم را بر عهده بگیرند. البته امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی همه مردم است، اما باید به صورت خاص افرادی این مسئولیت خطیر را بر عهده داشته باشند.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه مرحله سوم عملیاتی کردن امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: به نظر می رسد مشکل در بخش سوم است که ثمره آن را جامعه درک می کند. اگر بخواهیم این بخش را به صورت جدی پیگیری کنیم یکسری مقدماتی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: اولین مقدمه این است که بدانیم کدام معروفها در اولویت قرار دارد و باید بیشتر در جامعه ترویج شود و از کدام منکرات که مهم تر هستند جلوگیری کنیم و با اولویت در مقابل آنها ایستادگی کنیم.

علیدادی سلیمانی از اراده به عنوان دومین مقدمه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نام برد و افزود: کسانی که به صورت مستقیم مسئولیت اجرای این فرضیه را دارند باید اراده لازم برای اجرایی کردن اوامر الهی را داشته باشند.

وی ادامه داد: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید برنامه و طرح وجود داشته باشد، به نظر می رسد در سالهای اخیر از نظر طرح، برنامه، دانش لازم در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد و الحمدالله در این زمینه به اندازه کافی کار شده است.

امام جمعه کرمان گفت: در صحن عمومی جامعه نیاز به اراده و جدیت مضاعف در زمینه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.

لینک خبر


همچنین ببینید

اولین جشنواره سراسری ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.