معاون دولت بر مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور:

تغییر رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر

معاون دولت بر مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر از تغییر رویکرد ستاد خبر داد و گفت: احیای نام این فریضه، توجه به رسانه و مطالبه گری مردم از مسئولان مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل خبرگزاری مهر، حجت الاسلام روح الله میرزایی گودرزی ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه دبیرستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان اظهار داشت: نهادهای انقلابی مانند دیگر سازمان ها نیستند که بعد از رفتن یک مسئول، مسئول دیگری بیایید و کار را از ابتدا شروع کند.

وی افزود: نباید به نهادهای انقلابی مانند بسیج، سپاه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ستاد اقامه نماز مانند دستگاه های دیگر نگاه کرد، نگاه به این ستادها و نهادهای انقلابی مانند نگاه به دوی امدادی است.

میرزایی گودرزی با اشاره به اینکه قرار است رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر تعییر کند، تصریح کرد: کاری که ستاد امر به معروف و نهی از منکر در طول ۲۵ سال عمر خود انجام می داد این بود که بیشتر از نظر حاکمیت و دولت به مردم عمل کند.

وی بیان داشت: ۲۵ سال است که دولت بر مردم می خواهد امر به معروف و نهی از منکر کند اما رویکرد جدید ستاد این است که سه شاخص مهم باید در آن دیده شود.

معاون دولت بر مردم در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: رویکرد اول ستاد بر گرداندن نام و هویت امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک معروف است و همه باید کمک کنیم این اتفاق رخ دهد.

وی ادامه داد: امروز در جامعه نام امر به معروف و نهی از منکر خودش یک منکر شده و اولین کار ما این است نام این فریضه را زنده کنیم.

میرزایی گودرزی بیان داشت: رویکرد دوم در ستاد جدید امر به معروف و نهی از منکر کشور بحث رسانه و فضای مجازی است که به عنوان ابزار جدی و محکم از آن باید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در رویکرد جدید ستاد به صورت جدی به بحث رسانه می پردازیم، تصریح کرد: در ماجرای نماینده سراوان کارمند گمرک که یک امر به و معروف و نهی از منکر انجام داده اخراج شد. مشاهده کردیم که در مجلس حتی رئیس مجلس از نماینده ای که فحاشی کرده حمایت می کنند و می گویند چه کسی فیلم گرفته و باید با گیرنده فیلم و کارمند برخورد شود.

میرزایی گفت: تنها دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور یک توییت در این مورد در فضای مجازی گذاشت که ستاد امر به معروف و نهی از منکر از این کارمند حمایت می کند و بعد از شش روز که از کار اخراج شده بود به سر کار خود بازگشت.

میرزایی گودرزی بیان کرد: سومین رویکرد جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بحث مطالبه گری مردم از مسئولان است. ۲۵ سال در ستاد خواستیم مردم را امر به معروف و نهی از منکر کنیم اما یک سال به مردم مستضعف، انقلابی، زحمت کش بیایند ما را امر به معروف و نهی از منکر کنند و از ما مطالبات به حقشان را درخواست کنند.

معاون دولت بر مردم در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: در زمینه اعتراضات دی ماه سال گذشته همه قبول کردند و در فرمایشات مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان هم بود که ۹۵ درصد اعتراضات به حق بود و تنها ۵ درصد دشمن در این قصه موج سواری کرد.

وی گفت: مقام معظم رهبری اول فرودین ماه سال ۹۴ در حرم امام رضا (ع) فرمودند بزرگترین معروف حفظ نظام و انقلاب است و بزرگترین منکر را در این سخنرانی فساد اقتصادی دانستند و گفتند با آن برخورد کنید.

میرزایی گودری تصریح کرد: اگر مردم بزرگترین ناظر شوند و نظارت بر همه دستگاه ها وجود داشته باشند جلوی خیلی از فساد گرفته می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.