بازی رسانه داخلی در زمین دشمن/ دلسوزی عضو شورای شهر برای کشف حجاب

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اصفهان، در واکنش به خبر منتشرشده در خصوص شکایت ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر اصفهان از عضو شورای شهر تهران توسط یکی از رسانه‌های داخلی در روز ۱۷ دی‌ماه مصادف با روز کشف حجاب توسط رضاخان اظهار کرد: شکایت انجام‌شده در تیرماه سال جاری از سوی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر اصفهان از عضو شورا شهر تهران به دلیل گزارش‌های مردمی از سری توئیت‌های وی بوده است.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: دریکی از این توئیت‌ها آمده است «دیروز در حاشیه بازدید از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) رفع موانعی مانند حجاب اجباری در بخش ترانزیت و مناطق آزاد به‌عنوان راهی برای گسترش صنعت توریست و عدم خروج سرمایه‌ها و ارز از کشور مطرح شد، در شرایط فعلی توجه به این پیشنهاد می‌تواند تحول بسیار مثبتی باشد».

چوب حراجی  که برحیثیت زنان زده می شود

وی افزود: این توییت یک توهین به بانوان کشور است و جای تعجب است که یک خانم به این شکل چوب حراج به حیثیت زنان می‌زند، چراکه این حرف بدین معناست که با برداشتن حجاب، صنعت توریست در کشور گسترش خواهد یافت یا در بخشی که می‌گوید این طرح می‌تواند باعث عدم خروج سرمایه‌ها و ارز از کشور شود این سؤال مطرح می‌شود، آیا باید شرایطی را ایجاد کرد که افرادی که برای بی‌بندوباری به خارج از کشور می‌روند، دیگر سفر خارجی نداشته باشند و یا با برداشتن حجاب توریست بیشتری وارد کشور شود، درحالی‌که هدف از ورود توریست در کشور دیدن بی‌بندوباری نیست بلکه دیده شدن فرهنگ و میراث فرهنگی ایران است.

عبدالهی‌نژاد تصریح کرد: درجایی دیگر این عضو شورای شهر بحثی را مطرح می‌کند که «من به‌عنوان عضو کمیته سلامت شورا شهر می‌خواهم نسبت به اصلاح قانون حجاب و عفاف اقدام شود تا بیش از این سلامت روانی، فرهنگی و اجتماعی شهروندان به خطر نیافتد»، که البته در این خصوص باید مراکز امنیتی و نظارتی توجه بیشتری داشته باشند تا افرادی که مسؤولیتی در جامعه می‌پذیرند سلامت روانی جامعه را بر هم نزنند.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان همچنین با اشاره صحبت اصلاح قانون حجاب و عفاف در توئیت ناهید خداکرمی بیان داشت: موضوع حجاب و عفاف همان‌طور که در کلام همه فقها و همچنین در قانون و شرع ما وجود دارد از ضروریات دین است و جای سؤال است که چرا فردی که در شورای «اسلامی» حضور دارد موازین اسلامی را زیر سؤال می‌برد و یا با توجه به آنکه عضو کمیسیون سلامت است، سلامت روانی جامعه را بر هم می‌زند و سؤال دیگر این است که کمیسیون سلامت اصلا چه ارتباطی به بحث حجاب و عفاف دارد؟

وی با تبیین این موضوع که چگونه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر یک استان دیگر می‌تواند از عضو شورای یک استان دیگر شکایت کند، خاطرنشان کرد: این عضو شورای شهر در رسانه‌ای مطرح کرده بود که «آیا یک فردی در یک استان می‌تواند از یک فرد دیگر در استان دیگر شکایت بکند؟» که در این خصوص باید گفت ازنظر حقوقی صلاحیت رسیدگی مربوط به همان استان است یعنی هرکسی از هرجایی حق شکایت از فرد دیگری را دارد منتها صلاحیت رسیدگی و دادرسی مختص به همان استان است، که همان موقع این شکایت به تهران ارسال و پیگیری‌های لازم انجام‌شده است.

دلسوزی عضو شوای برای دختران خیابان انقلاب

عبدالهی نژاد با اشاره به دلسوزی این عضو شورای شهر از دختران خیابان انقلاب متذکر شد: این خانم نمی‌داند اقدامات او در خصوص دلسوزی برای دختران خیابان انقلاب و غیره و همچنین واکنش رسانه داخلی، آن‌هم دقیقاً در روز کشف حجاب توسط رضاخان دسیسه‌ای است که دشمن داشته و دارد و چنین افراد و رسانه‌های بر آن دامن می‌زنند.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان به بیان علت ورود اصفهان به چنین موضوعی پرداخت ابراز داشت: آیا چنین افرادی می‌توانند بگویند که فعالیت آنان در فضای مجازی فقط توسط هم استانی‌های آن‌ها رصد می‌شود و تأثیر آن فقط در همان استان خواهد بود؟ هنگامی‌که چنین مساله ای در فضای مجازی مطرح شود درواقع در تمام دنیا اثرگذار خواهد بود بنابراین چنین مواردی نیازمند اقدام سریع است تا بتواند تأثیرگذار باشد و اصفهان در این موضوع پیش دستی کرده است.

هیچ منع قانونی در خصوص شکایت وجود ندارد

وی در ادامه تصریح کرد: ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان‌ها در چنین مسائلی ابتدا از تهران استعلام گرفته و درصورتی‌که تهران ورود پیداکرده باشد اقدامی در جهت موازی کاری با آنان انجام نمی‌دهند.

عبدالهی نژاد اضافه کرد: همانطور که گفته شد چون هیچ منع قانونی در خصوص شکایت وجود ندارد و شکایت حق هر فرد است و همچنین ارجاع این مسئله به تهران تا زمان‌بر بود برای حذف زمان مستقیماً خودمان ورود پیدا کردیم.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان بابیان مطالب منتشرشده عضو شورای شهر در فضای مجازی که مورد شکایت است، گفت: از عضو شورای شهر تهران ۴ توییت در خصوص حجاب و عفاف وجود دارد که یکی از آن در خصوص فرودگاه امام (ره) بوده و توییت دیگری که در آن مطرح‌شده است، «حجاب با باورهای فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و شخصی افراد تنیده است و حکومتی و سیاسی کرد آن در ۳۹ سال گذشته آسیب‌های زیادی را متوجه مردم و مسؤولان کرده است، مردم حق‌دارند بدانند چرا همین سخت‌گیری‌ها در پیشگیری و برخورد با بی موالاتی‌های اقتصادی، رانت و رشوه به کار گرفته نشده است».

مسؤولان اطلاعات غلط به مردم ندهند

وی در خصوص توییت ذکرشده متذکر شد: مطالب مطرح‌شده در توئیت اطلاعات غلطی است که به مردم داده می‌شود به‌طور مثال چه کسی گفته است که در موارد اقتصادی سخت‌گیری نشده و یا در بحث حجاب سخت‌گیری شده است به‌طوری‌که عملاً می‌بینیم سخت‌گیری در حوزه حجاب وجود ندارد و عمده مشکل ما در همین است و تا می‌خواهد برخوردی صورت بگیرد یک سری افراد مثل این خانم افاضاتی داشته‌اند که اگر برخورد می‌شد این اتفاق‌ها نمی‌افتد.

عبدالهی‌نژاد بابیان استفاده ناهید خدا کرمی از هشتگ‌های دختران خیابان انقلاب، حجاب اجباری و حجاب و گشت ارشاد در فضای مجازی گفت: از توئیت‌های دیگر این عضو شورای شهر می‌توان به درخواست اصلاح قانون حجاب از کمیسیون فرهنگی، اجتماعی مجلس اشاره کرد و قابل‌ذکر است که در این توئیت نیز از هشتگ دختران خیابان انقلاب استفاده‌شده است.

دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به مطلب ذکرشده این سؤال مطرح است این است که چه کسی گفته است که انتخاب نوع پوشش در «اجتماع» یک موضوع شخصی است؟ این جملات مطرح‌شده توسط عضو شورا شهر نشان‌دهنده آن است که این نماینده با نداشتن تخصص در علوم دینی چنین صحبت‌هایی را مطرح کرده است.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.