«اشتغال»، از مصادیق امر به معروف در جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از اردبیل، بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، روز گذشته، ۷ بهمن‌ماه در آیین گرامیداشت سالروز قیام مردم خلخال علیه رژیم ستمشاهی پهلوی در هفتم بهمن‌ماه سال ۵۷ افزود: امروزه هر مسئولی قدمی برای ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری از جامعه بردارد به مصداق فریضه واجب الهی امر به معروف عمل کرده است.
وی یکی از شاخصه‌های عمل به این فریضه واجب الهی در جامعه امروزی را توجه به اشتغال جوانان این منطقه ذکر کرد.
وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته از سوی دولت در خلخال و پیگیری مسئولان استان برای راه‌اندازی دوباره کارخانه نئوپان این شهرستان گفت: متاسفانه عده‌ای پیگیری مسئولان برای راه‌اندازی مجدد این واحد صنعتی تعطیل شده منطقه را منتسب به فعالیت‌های خود می‌کنند که این امر خلاف واقع بوده و جریان‌سازی است.
وی تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته این کارخانه پس از ۲ سال توقف و تعطیلی و واگذاری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی به کار و تولید بازگشته و در ایام دهه مبارک فجر امسال فعالیت دوباره آن به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد.
نماینده خلخال همچنین از به راه افتادن جریان رانت اطلاعاتی در سیستم اداری استان برای در اختیار گذاشتن اطلاعات مربوط به معادن منطقه در کنار واگذاری بیشتر معادن شهرستان به سرمایه‌گذاران غیر بومی انتقاد کرد و افزود: این کار جز تخریب سطح آسفالت راه‌های ارتباطی ناشی از حمل محموله‌های معدنی با تریلی‌های حامل بار غیر مجاز عایدی برای این شهرستان و مردم آن نداشته است.
خالقی گفت: معادن شن و ماسه خلخال نیز خارج از این قاعده نبوده و پروانه فعالیت بیشتر این واحد‌های کارگاهی به شرکت‌های غیر بومی مستقر در سایر استان‌های کشور که تنها به فکر سود بیشتر هستند صادر شده است.
وی اظهار کرد: در حالی که در سال‌های اخیر اعتبارات کلانی برای زیرسازی و آسفالت اساسی راه‌های ارتباطی منتهی به استان گیلان هزینه شده حمل شبانه شن و ماسه از طریق کامیون‌های حامل بار‌های سنگین که گاهی وزن بار آن‌ها ۲ برابر وزن تعیین شده برای کامیون است سطح این محور‌ها را تخریب و هزینه‌های سنگینی به بخش راهداری منطقه تحمیل می‌کند.
خالقی همچنین با اشاره به طرح مسائل جنجال برانگیز از سوی برخی از افراد مبنی بر اعلام اماکن اهدایی از سوی خیرین منطقه در گذشته به نام اماکن مصادره شده، گفت: این رفتار‌ها منجر به رنجش خاطر بازماندگان خیرین منطقه و دلسردی آن‌ها در انجام کار‌های خیر خواهد شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.