پشتوانه انقلاب اسلامی اعتقاد به ارزش ها و فرهنگ عاشورا است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل ازخبرگزاری شبستان  از اهواز، «حجت الاسلام سید حسینی نوری» در مراسم تجلیل از موکب داران شهرستان اندیمشک در اربعین حسینی، با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ عاشورا، اظهار کرد: انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورا و این مکتب فکری و فرهنگی برگرفته از آموزه های اسلام است.

امام جمعه اندیمشک، افزود: امام حسین (ع) برای تحقق اسلام ناب محمدی (ص)، حفظ ارزش های دینی و برملا ساختن ظلم و فساد حکومت وقت به مبارزه با یزید و سپاهیان او پرداخت و امروز با گذشت قرن ها از حماسه عاشورا در تاریخ جاودان مانده است.

وی فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و اذعان داشت: این اصل معنوی رکن اسلام و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلان حسینی نوری، تصریح کرد: عاشورا رخدادی بزرگ در تاریخ اسلام به شمار می رود که نقشی محوری در استحکام اندیشه ها و باورهای دینی داشت.

وی اعتقاد به ارزش های اسلامی و فرهنگ عاشورا را پشتوانه انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی با همان اهداف و در مسیر ارزش های اسلامی شکل گرفت و امروز فرهنگ عاشورا و اعتقاد به ائمه اطهار (ع) دستاوردهای بزرگی برای انقلاب اسلامی داشته است.

گفتنی است، در این مراسم که با حضور پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک و جمعی از مسئولان برگزار شد، از ۸۰ موکب دار و جمعی از اصحاب رسانه تجلیل شد.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.