در گردهمایی بزرگ طلایه داران معروف صدا و سیما؛

​موعظه، زبانی آراسته به اکرام، ​احترام و دلسوزی می‌طلبد

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر:​ موعظه، زبانی می‌خواهد که دل‌ها را آب کند نصیحت کردن زبان آراسته به اکرام، ​احترام و دلسوزی می‌طلبد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در نخستین گردهمایی بزرگ طلایه داران معروف صدا و سیما با اشاره به آیات و روایات اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را متذکر شد و افزود:​ موجود زنده مطالبه گر است و با مفاسد کنار نمی‌آید ما در سه جبهه دعوت داریم و مسؤولیم که مطالبه و خیرخواهی کنیم یکی جبهه حکمت است که همه باید در زمینه امر به معروف ونهی از منکر منطق داشته باشیم و کار و حرف و سندمان در این زمینه باید بر اساس منطق و حکمت باشد.

وی گفت: ​آشناشدن با منطق دین شناسی، ​حکم شناسی، ​حق شناسی، ظالم شناسی، ​ دشمن شناسی و نفوذ شناسی ابتدا حکمت و شناخت و در مرحله دوم موعظه از سر دلسوزی و اکرام و احترام می‌خواهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: ​اگر موعظه کننده جلوی جمع تذکر دهد تحقیر و خیانت است، شخص اقدام کننده نباید خود را به دیگران تحمیل کند بلکه باید دیگران را با برخورد شایسته به خوبی امر و از بدی نهی کند.

وی رعایت اولویت را سومین جبهه آمران به معروف و ناهیان از منکر دانست و گفت:​ ببینید دشمن چطور ما را به سوی فساد دعوت می‌کند و می‌خواهد به لحاظ اقتصادی ما را به خود وابسته کند!

وی افزود:​ دشمنان و بیگانگان دریافته اند که شبکه‌های مجازی راهی برای وابستگی، ​ ترس از جنگ و ​ تحمیل رأی است تا سرمایه‌های مان را به یغما برند و اصلاح شبکه‌های مجازی امروز امری ضروری است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر نا امن بودن فضا و شبکه‌های مجازی را زمینه‌ای برای از بین بردن امنیت کشور برشمرد و گفت: ​این کانون‌های سراسر میکروب و ویروس باید شناسایی و برای اصلاح آن اقدام شود.

وی در پایان با اشاره به نحوه شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها گفت:​ حضرت زهرا (س) علاوه بر دوران حیات پر برکت و ولایی اش، ​ شهادتی ولایت گونه داشت و همین که شبانه به خاک سپرده شد نوعی اعتراض به شرایط زمانه داشت که همه رهروان زهرایی باید به ایشان تأسی کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسائل فرهنگی روش‌های جدیدی اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خانه ملت؛ احمد مازنی با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.