دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:

اصناف نقش موثری در تبیین امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر در جامعه دارند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمامی اقشار جامعه با اصناف و بازار در ارتباط هستند، گفت: نقش اصناف در تبیین این دو فریضه در جامعه بسیار مهم است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی امروز در نشست مشترک با اتحادیه ها و اصناف مرکز استان با بیان اینکه بازار سهم بسزایی در نشر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دارد، اظهار کرد: تمامی اقشار جامعه با اصناف و بازار در ارتباط هستند لذا نقش اصناف در تبیین این دو فریضه در جامعه بی بدیل است.

وی ادامه داد: اصناف یک رسالت صنفی دارند و آن نقش هماهنگ کننده با شوراهای تخصصی است که در هر صنف مصادیق معروف و منکر را خود اعضای اتحادیه بهتر از سایرین می شناسند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شورای امر به معروف اصناف دو وظیفه اساسی دارند، تصریح کرد: باید این شورا معروفات و منکرات را بین مجموعه خود احصا و ترویج کنند.

غلامرضا جعفرپور مقدم نماینده اتاق اصناف خراسان جنوبی با بیان اینکه الگو سازی در امر به معروف و نهی از منکر بسیار موثر است، گفت: برگزاری دوره های آموزشی در این خصوص برای اتحادیه ها و اصناف بسیار اثرگذار بوده است.

وی ترویج اقامه امر به معروف و نهی از منکر را با کارهای هنری بسیار اثرگذار دانست و افزود: باید در قالب هنر و نمایشنامه و استفاده از ظرفیت صدا و سیما این امر مهم را ترویج داد.

جعفرپورمقدم با اشاره به اینکه اقامه دو فریضه بر اساس آیات قرآن است، تصریح کرد: کسانی که تمایل به اجرای این دو فریضه دارند باید به صورت سازمان یافته عمل کنند.

*جامعه اصناف نقش مهمی در تولید امنیت دارند

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی جامعه اصناف را به‌عنوان طیف وسیعی از جمعیت که می‌تواند نقش و سهم مهمی در تولید امنیت ایفا کند معرفی کرد.

صفری به تشریح مأموریت‌های اداره اماکن در راستای برقراری نظم و امنیت و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به‌ ویژه صنوف پرداخت و گفت: تولید امنیت وظیفه تک تک آحاد جامعه است.

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم در جامعه اسلامی امنیت انسان دینی را تامین کنیم بنابراین معیارها و ملاک ما برای تأمین و حفظ امنیت اجرای احکام شرعی و موازین اسلامی، فرامین مقام معظم رهبری، قوانین جاری کشور اعم از قوانین جزائی و مدنی، قانون امر به معروف و نهی از منکر و قانون نظام صنفی و آئین‌نامه‌های اجرائی است.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی جامعه اصناف را به‌عنوان طیف وسیعی از جمعیت که می‌تواند نقش و سهم مهمی در تولید امنیت ایفا کند معرفی کرد و گفت: پلیس تلاش می‌کند ارتباط خوبی با این طیف در راستای برقراری نظم و امنیت برقرار کند.

صفری وظایف و مأموریت‌های اداره نظارت بر اماکن عمومی در ارتباط با اصناف را در دو بخش نظارت بر ضوابط عمومی و ضوابط اختصاصی صنوف عنوان کرد.

حیدری مسئول بسیج اصناف استان، چهکندی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هم در این جلسه پیشنهادهایی ارائه دادند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی ازمنکر دعوت به اسلام است

حجت الاسلام نعیم اربابی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.